Google, kullanıcı hesabı kişilerini Android telefonlarla senkronize etme şeklini değiştirdi. Değişiklik, bazı kullanıcıların kafasını karıştırabileceği ve kaydedilen kişi listesinin telefondan kaybolmasına neden olabileceği için bazı tartışmalara neden oldu.


Midjourney sinir ağı tarafından üretildi

Google Play’in en son sürümüne (23.20) kadar, bir Google hesabına kaydedilen ve telefonla senkronize edilen kişiler, kullanıcı Android cihazında senkronizasyonu kapattıktan sonra bile telefonda kalmaya devam ediyordu.

Başka bir deyişle, bir kullanıcı kişilerini Google hesabında depolarsa, Android telefonunda kişi senkronizasyonunu etkinleştirebilir, kişilerin cihazla senkronize edilmesini bekleyebilir, ardından senkronizasyonu devre dışı bırakabilir ve kişiler cihazda görünmeye devam eder.

Bununla birlikte, Google hizmetlerinin en son sürümünde, senkronizasyon yöntemi, cihazda senkronizasyonları devre dışı bırakılır bırakılmaz, kişilerin Android telefondan kaybolacağı şekilde değişti. Ancak panik yapmayın: Google hesabınızda saklanan numaralar hiçbir şekilde silinmeyecek veya değiştirilmeyecektir. Senkronizasyonu yeniden etkinleştirdiğinizde, kişiler akıllı telefonunuzda yeniden görünecektir.

Bu değişikliğin amacı, aynı hesabı tutarken farklı telefonlarda iki ayrı kişi listesi tutmayı kolaylaştırmaktır. Bu, bir iş telefonunu kurarken ancak iş kişilerini kişisel Google hesabınıza eklemek istemediğinizde yararlı olabilir.genel-22