Apple tarafından paylaşılan son patent, Apple Insider, Apple Watch’ta kayış değiştirmenin bir moda ifadesinden çok daha fazlasını sunabileceğini öne sürüyor. Apple, bant takma ve ayırmaya yönelik farklı yaklaşımları araştırırken, patent, dinamik yapılandırmalar ve kişiselleştirilmiş ayarlar için potansiyele işaret ediyor. Patentin adı “Giyilebilir elektronik cihazlar için bantların tanımlanması” ve şirketin gelecekteki Apple Watch işlevselliği vizyonuna ışık tutuyor. Apple Watch’un belirli işlevleri ve ayarları tetiklemek için tanımladığı bantlar kavramını sunar.

Bu yeniliğin sonuçları dikkate değer ve merak uyandırıcıdır. Apple Watch, bandın türünü, rengini, modelini, boyutunu ve diğer ayırt edici özelliklerini ayırt edebilecek ve ilgili eylemleri seçip yürütmesine olanak tanıyacak. Uygulamaları başlatırken, ayarları değiştirirken veya bildirimleri düzenlerken, Apple Watch bandın belirli özelliklerine uyum sağlayacaktır.

Sadece bandı değiştirerek Apple Watch, uygulamaları başlatmak, web sitelerini açmak, uyarıları ayarlamak ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli işlevleri başlatabilecek. Bu dinamik tepki, cihazın genel kullanılabilirliğini ve rahatlığını artıracak ve cihazı kullanıcının ihtiyaçlarına göre uyarlayacaktır.

Patent, Apple Watch’un bantları tanıması için çeşitli yöntemleri özetliyor. Bunlar, QR kodlarını, bantlardaki yansıtıcı desenleri kullanmayı ve hatta Saate yayılan belirli ışık dalga boylarını analiz etmeyi içerir. Spor salonuna giderken bir spor bandı taktığınızı ve ardından saatinizin açılıp en sevdiğiniz egzersiz uygulamasını başlattığınızı hayal edin.

Apple’ın patenti, Apple Watch’ın bant kullanım bilgilerini izlediği ve günlüğe kaydettiği durumları da açıklar. Bu veriler tarihleri, saatleri, süreleri, etkinlikleri ve hatta bazı çevresel faktörleri içerebilir. Bu bilgilerin sağlık ve çevre verileriyle bütünleştirilmesi, Apple Watch’un kullanıcılara kişiselleştirilmiş içgörüler ve öneriler sunabileceği anlamına gelir ve bu da kullanıcı deneyimini daha da iyi hale getirir.

Gelecekteki Apple Watch için bant değiştirme ve kişiselleştirilmiş yapılandırmalar büyüleyici olsa da, bu özelliğin ne zaman ve hatta kullanıma sunulacağını hala bilmiyoruz. Bununla birlikte, muhtemelen bir sonraki Apple Watch modelinin ortaya çıkacağı Eylül ayında bu konuda daha fazla bilgi edinme ihtimalimiz var.telefon-1