Asus ROG, sıvı metal soğutmalı ROG Matrix GeForce RTX 4090'ı tanıttı

asus ROG açıkladı ROG Matrix GeForce Sıvı metal soğutmalı RTX 4090 grafik kartı. Şirket, GPU’sunda sıvı metal bulunan dünyanın ilk grafik kartı olduğunu ve bir süre için dünyanın en yüksek artırılmış saatlerini yarattığını söylüyor. GeForce RTX 4090 kartı.

bu Asus ROG ROG Matrix GeForce RTX 4090 grafik kartı, RTX 4090 GPU kalıbının yanı sıra VRM’ler ve bellek yongalarından gelen ısıyı yakalayan özel olarak tasarlanmış bir soğuk plakaya sahiptir. Sıvı metal, geleneksel termal macunlarla karşılaştırıldığında çok daha düşük sıcaklıkları kolaylaştıran iyi bir termal arayüz malzemesidir.

Ayrıca Oku

Nvidia GeForce RTX 4060 serisi GPU'lar piyasaya sürüldü Bilmeniz gereken her şey

Asus, bir zorluğun olduğunu söyledi: sıvı metal elektriksel olarak iletkendir ve kısa devre riski taşır. Şirket, GPU kalıbını çevreleyen yüzeye monte kapasitörlerin üzerine bir UV reçinesi uygulayarak ve ardından kalıp ile ana arasına iki ek koruyucu katman ekleyerek dikey GPU montajına izin verirken sıvı metalin gücünden güvenli bir şekilde yararlanabileceğini söyledi. PCB.

Kart ayrıca, üçlü ROG MF-12S ARGB fanıyla desteklenen özel, ekstra kalın 360 mm radyatöre sahip. Bu fanlar, fanları birbirine bağlayan ve kontrol sinyallerini ve gücü ileten manyetik bir konektörle birbirine geçer.

Üzerindeki özel tam kapsamlı soğuk plaka ROG Matrisi RTX 4090 ayrıca yardımcı fan ihtiyacını da ortadan kaldırır. Asus, ayrıca radyatörü şirketin önceki tasarımlarından daha fazla soğutma sıvısı ile besleyen özelleştirilmiş bir pompa olduğunu söyledi.

Ayrıca Oku

AMD Radeon Pro W7000 serisi grafik kartları artık mevcut

ROG Matrix RTX 4090, sportif dolaylı ASUS Aura Aydınlatma özelliğine sahiptir ve daha büyük bir alüminyum çerçeve tarafından korunan ana soğuk plaka, devre kartı ve pompa örtüsü ile ‘içi boş’ bir odaya sahiptir. Kartı güvende tutmak için paslanmaz çelik bir arka plaka vardır.

Grafik kartı, ASUS Auto Extreme üretim süreci ile üretilmiştir. ROG Matrix RTX 4090, sınırlı sayıda üretilen bir karttır ve 2023’ün 3. çeyreğinde satışa sunulacaktır.

FacebooktwitterLinkedinmakalenin sonugenel-9