Samsung Galaxy S23 FE, yılın ikinci yarısında halka sunulması beklenen “bütçe” bir amiral gemisi. Daha önce, cihazın geçen yılki Exynos 2200’ü içereceği tahmin edilmişti. Bununla birlikte, yeni gelişmeler, Samsung’un çekirdeksiz bir işlemciyle daha yeni bir SoC (çip üzerinde sistem) benimsediğini gösteriyor, yeni bir Geekbench veri tabanı özeti öneriyor.

Çekirdeksiz işlemci kıyaslamada keşfedildi!

İsimsiz Android akıllı telefon, SM-S919O model numarasına sahip ve yeni bir Geekbench veritabanı girişinde tespit edildi. Bu, Samsung’un çekirdeksiz bir CPU yapılandırması kullanan tek mobil işlemcisi olduğundan, yonga setinin büyük olasılıkla Exynos 2300 olduğunu gösteriyor. Gerçek Exynos 2300 ile karşılaştırıldığında saat hızı farklılıkları olsa da, bunun gibi bir kıyaslama testi için bu oldukça normal.

Çekirdeksiz işlemciye sahip ilk Samsung Galaxy akıllı telefon

SM-S919O model numarasına sahip cihaza gelince, böyle bir cihaz için en makul aday yakında çıkacak olan Samsung Galaxy S23 FE olacaktır. Söylentilere göre fan sürümündeki akıllı telefon, Snapdragon 8 Gen 2’nin daha yeni, hız aşırtmalı sürümüyle değil, modası geçmiş Exynos 2200 ile donatılacak. Bunu Samsung Galaxy S23 (test), S23+ ve amiral gemisi, Samsung Galaxy S23 Ultra (inceleme). Güney Koreliler, şirket içi ve daha eski bir Exynos işlemcili hayran sürümünü makul bir fiyata sunabilir.

Samsung Galaxy S23 FE'den bir kıyaslama alıntısının ekran görüntüsü

Exynos 2300 ile Samsung Galaxy S23 FE’nin iddia edilen kıyaslaması. / © Geekbench

En son yonga seti seçiminin gerçeğe dönüştüğü 2023’te bu durum farklı olabilir. Bu, Galaxy S23 FE’yi kesinlikle daha pahalı Qualcomm varyantıyla karşılaştırılabilecek nispeten güçlü bir işlemciyle sunulan ilk “Fan Sürümü” yapacaktır. Bununla birlikte, Exynos 2300’ün Snapdragon 8 Gen 2 ile karşılaştırıldığında nasıl bir performans göstereceği ve aynı zamanda bir hız artışı ve daha iyi verimlilik elde edip etmeyeceği henüz belli değil.

İşlemciye ek olarak Galaxy S23 FE’nin 50MP ana kameraya ve Galaxy S23 Ultra’nın düz ve minimalist görünümünü yansıtan güncellenmiş bir tasarıma sahip olacağı da söyleniyor. Ayrıca cihaz, Galaxy S21 FE’nin 6.4 inçlik AMOLED ekranını ve 4.500 mAh pilini elinde tutabilir (test). Yaklaşan FE 2023 modelinin ne kadara mal olacağı henüz belli değil.

Exynos 2300’ün Samsung Galaxy S23 FE için daha iyi bir yonga seti olabileceğini düşünüyor musunuz? Cevaplarınızı yorumlarda bize bildirin.genel-27