Apple, yeni bileşenlere geçiş söz konusu olduğunda temkinli bir yaklaşım benimsiyor ve yeni teknolojileri benimsemeden önce mevcut donanımın performansının son damlasına kadar sıkıştırmayı seviyor. İleri teknoloji telefonlarının ekran boyutları, 2020’deki iPhone 12’den bu yana değişmedi. Gelecek yıl, akıllı telefonlarda daha büyük ekranlar görmeyi bekleyebileceğimiz bir yıl. iPhone 16 Pro ve Pro Maks. Bloomberg’in değerli gazeteci Mark Gurman açıklar şirket neden ekran boyutunu artırmaya karar verdi.
Gürman, gelecek yılki Pro ve Pro Max modellerinin mevcut varyantlardan, 6.1 inç ekrana sahip iPhone 14 Pro ve 6.7 inç ekrana sahip iPhone 14 Pro Max’ten biraz daha büyük olacağını söyleyen daha önceki bir raporu doğruladı. .

Gurman tam teknik özelliklerden bahsetmedi ve yalnızca boyutun “çapraz olarak bir inçin onda birkaçı” artacağını açıkladı, ancak güvenilir analist Ross Young birkaç gün önce iPhone 16 Pro’nun 6.2x inç ekrana sahip olacağını söyledi ve Pro Max, 6,8x inçlik bir ekrana sahip olacaktı. En boy oranının biraz artacağını da söyledi.

iPhone’ların Galaxy’ye yetişmesi gerekiyor

Bir okuyucu tarafından boyut artışının arkasındaki neden sorulduğunda Gurman, muhtemelen 6,8 inç ekrana sahip Galaxy S23 Ultra ve piyasaya sürülen Galaxy S23 Plus’a atıfta bulunarak, bunun onları Samsung’un birinci sınıf geleneksel telefonlarına yaklaştıracağını söyledi. 6.6 inç panel ile.

Ve bu sadece özellikleri eşleştirmekle ilgili değil Samsung’un en iyi telefonları. Mevcut modellerde daha iyi bileşenler için yeterli alan yok.
Geçenlerde bir söylentiye göre Apple, yeni periskop lensini yerleştirmek için iPhone 15 Pro Max’in kamera düzeninde yapılan değişiklikler. Ancak, iPhone 15 Pro’daki yeni telefoto lens için bileşenlerin hareket ettirilmesi yeterli alan yaratmaz.

Kameraların yanı sıra, daha büyük telefonlar da daha büyük pillere izin verirdi.telefon-1