Zamanımdaki en iyi Skyrim modlarının çoğunu gördüm ve denedim, ama bu benim favorilerimden biri olmalı. Skyrim uzun yıllardır ortalıkta dolaşıyor ve efsanevi Bethesda oyunu, Elder Scrolls 6’nın çıkış tarihini beklerken serinin zirvesinde kalan en iyi RPG oyunları arasında yer alıyor. Yine de Skyrim, becerileriniz için yıldızlara bakmanız için sizi teşvik etse de, aslında düşmanlarınızın üzerine gökleri yıkmaktan geri kalmıyor… şimdiye kadar.

Skyrim için Constellation Magic modu, mod yaratıcısı ‘Kittytail’in izniyle geliyor ve açıkçası, buna doyamıyorum. Paket, yıldızların kendilerini çeken ve onları Dragonborn’unuza meydan okuyacak kadar talihsiz herkesin üzerine salan dört büyü içerir – veya bazı durumlarda, yıldızların birkaç millik yarıçapı içinde bulunur.

Constellation Magic ile tanışmanız, talihsiz kurbanınızı parıldayan bir yerçekimi hapishanesine hapsederek onları hareket edemez hale getiren Acemi büyüsü Gravity Diamond şeklinde gelir. Oradan, Uzman büyüleri, Stardust ve Celestial Rays’e kadar işler yükselir. Stardust, hedefinizin başının üzerinde bir portal açarak yukarıdan bir göktaşı düşürerek onlara hasar verir ve onları sendeletir, Magicka hasarı da büyülü bir ikna yeteneğine sahip olanlara verilir.

Celestial Rays, cennete benzer bir portal açar, ancak bunun yerine, hızlı ateş eden iyon kıyamet topu gibi, yukarıdan üç atışlık saf Magicka’yı çağırır. Kittytail, yukarıdaki demo videoda görülen versiyonun doğru hasarı vermediğini belirtiyor, bu nedenle Devler, Troller ve Falmer’lara karşı uyguladığınızda daha da yıkıcı olmasını bekleyin.

Bu koleksiyondaki her büyü muhteşemdir, ancak setin asıl gösterişli parçası, Usta büyüsü olan Süpernova’dır. Açıklama şu şekildedir: “Aetherius’ta bir yırtılma kopar ve saf yıkımın uçucu enerjisini ortaya çıkarır.” Bu yetersiz bir ifade olabilir. Neredeyse görmeden denemeye değer, ancak neyle karşı karşıya olduğunuzu bilmek istiyorsanız Kittytail, Supernova’nın hareket halindeki görüntülerini yardımcı bir şekilde sağlar.

Başlangıçta, parlak bir kozmik ışık parlaması dışında hiçbir şey olmamış gibi görünür. Ardından, kameraları yukarı doğru kayarken, gökyüzünde bir patlama meydana gelir ve bunu devasa bir meteor fırtınası takip eder. Bu tam olarak en incelikli araçlar değil, ancak amacınız tüm bir şehrin nüfusunu düşman yapmaksa, muhtemelen bunu yapmanın daha muhteşem bir yolu yoktur. İyi haber şu ki, hiçbiri karşılaşmadan sağ çıkamayacak.

YouTube Küçük Resmi

Kittytail, “Süpernova büyüsünün yüklü hücrelerdeki herkese zarar verme potansiyeline sahip olduğunu lütfen unutmayın,” diye yardımcı olur, “Kasaba halkına ve ışık saçan olaylardan dost NPC’lere muhtemelen başıboş bir kuyruklu yıldız çarpacak.” Uyarıldın.

Bu hayal edilemez güce sahip olmak için can atıyorsanız, Kittytail’s Constellation Magic modunu bulabilirsiniz. Burada, kurulum talimatlarıyla birlikte. Oyuna girdikten sonra, onları kullanmak için uygun beceri düzeyine ulaştığınızda, büyü ciltleri otomatik olarak listelerinize yerleştirilecektir. Ateş elementiyle aynı hizada olduklarını ve ikili atıştan herhangi bir fayda sağlamadıklarını unutmayın – buna ihtiyaç duyduklarından değil. Devam edin ve yıldızların öfkesini serbest bırakın!

Solitude’un tamamını temizledikten sonra, Skyrim’de inşa edilen etkileyici Morrowind versiyonuna bir göz atmak ilginizi çekebilir. Alternatif olarak, yeterince açık dünya fantezi RPG aksiyonu alamıyorsanız, en iyi ejderha oyunlarından daha fazlasına ve Skyrim gibi daha harika oyunlara sahibiz.oyun-2