TV’nin uzun ve hikayeli tarihinde, pek çok harika durum komedisi olmuştur. İtibaren Ailedeki herkes ile Arkadaşlar ile seinfeld, popüler, eleştirmenlerce beğenilen durumsal komedi şovları, yanlarında pek çok ödül getirme eğilimindeydi ve ayrıca çılgınca uzun bir süre koştular. Tüm zamanların en iyi sitcom’larının panteonuna giriş yapmak için yarışan en son iki dizi şüphesiz Ofis Ve Big bang teorisi.

İki şov, koşularında örtüşse de, durum komedisi hikaye anlatımına temelde farklı iki yaklaşımı temsil ediyor. Yine de, hangi şovun aslında daha iyi olduğu sorusu devam ediyor. Bunu birkaç önemli şekilde inceleyelim:

Hangisi daha komik?

Her iki dizinin uzun ömürlülüğü ve popülaritesi, ikisinden birinin bunu alabileceğini kanıtlıyor, ama nihayetinde, Ofis özellikle en iyi haliyle daha keskin, daha keskin şovdu. Big bang teorisi anları vardı, ama en iyi şakalar anlatıldı Ofis herhangi bir sitcomda şimdiye kadar anlatılan en iyi şakalarla oraya sıralayın, nokta.

Stres GidericiSuper Bowl’dan sonra prömiyeri yapılan beşinci sezon çift bölümü bunun en iyi örneğidir. Michael’ın diğer tüm karakterleri kızarttığı bölümün doruk noktası, onları her gördüğünüzde sizi güldürecek çok komik bir “bom, kavrulmuş” şakalar dizisidir. Big bang teorisi karakterleriyle dalga geçebilirdi, ancak hiçbir zaman onu yapan aynı özgüllük seviyelerine ulaşmadı. Ofis özel hissettiriyor

Kazanan: Ofis

Hangisinin zirvesi daha yüksekti?

ofis michael stanley'nin üzerine diz çökmüş

Hangi dizinin daha iyi olduğunu düşünmenin bir başka yolu da, hangi dizinin en iyi halindeyken daha iyi olduğunu düşünmektir. Bu oldukça kolay. Ne zaman Ofis özellikle 2. ve 5. sezonlarda tüm silindirleri ateşliyordu, televizyondaki neredeyse her şeyden daha iyiydi. Michael Scott’ın dördüncü sezondaki “eğlenceli koşusu”ndan, Michael Scott Paper Company’nin 5. sezondaki hızlı yükselişine ve düşüşüne kadar dizi, olay örgüsünü geliştirmek için tamamen şaşırtıcı olan yeni yollar bulmaya devam etti. Şovun sonraki sezonlarında kalitesi biraz düşüyor, ancak bu kadar çok insanın hala saplantılı bir şekilde önceki bölümleri izlemesinin bir nedeni var.

Big bang teorisibu arada, kesinlikle gerekli olmadıkça formülünü sallamakta genellikle tereddüt etti. Oyuncu kadrosu genişledi, ancak kelimenin tam anlamıyla bir sitcom’du.

Kazanan: Ofis

Hangisi daha tutarlıydı?

CBS

Sırasında Ofis en iyi haliyle daha iyi olabilirdi, Big bang teorisi hayranlarının on yılı aşkın bir süredir sevdiği bölümleri çalkalayarak dikkat çekici bir şekilde tutarlıydı. Gösteri, bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri olan bir formül üzerinde çalışıyor. Bu formülü yıllar içinde değiştirmiş olabilirler, ancak bozulmadı, düzeltmeye gerek yok.

Ofis, aksine, daha sonra koşusunda oldukça ciddi bir düşüşe geçti. Şakalar daha az tutarlıydı, olay örgüsü gelişmeleri gerçekliğe daha az dayanıyordu ve karakter seçimleri biraz tuhaftı. Big bang teorisi 10. sezonunun bölümlerinin ilk sezondakiler kadar harika olduğunu kanıtlaması ile çok daha uzun süre cepte kaldı.

Kazanan: Big bang teorisi

Hangisi daha iyi kadroya sahipti?

ofis-dwight-ve-jim-in-the-yöneticinin-ofisi

Başka bir yakın çağrı, ancak oyuncu kadrosunu veren şeylerden biri Ofis buradaki kenar, ne kadar yığılmış olduğu. Steve Carrell, Rainn Wilson, Jenna Fisher ve John Krasinski hepsi harika, ancak şovdaki her küçük oyuncunun da çok komik anları oldu. Tersine, Büyük Patlama TeorisiStuart Bloom gibi ikinci ve üçüncü kademe karakterler, Stanley, Phyllis veya Holly Flax ile boy ölçüşemez.

Ofis yayında geçirdiği yıllar boyunca bir aile gibi hissetmeye başladı ve bunu nasıl yaptığının bir kısmı, en küçük rol oyuncusunun bile sevdiğiniz biri olmasını sağlamaktı.

Kazanan: Ofis

Hangisi daha duygusaldı?

Herhangi bir harika durum komedisi komikliği getirmelidir, ancak bu uzun soluklu dizilerde eşit derecede önemli olan şey, hikayeyi temellendiren ve her hafta geri gelmenizi sağlayan bir tür duygusal geçiş çizgisinin olmasıdır. Bu durumda, bir kazanan seçmek imkansızdı.

Ofis Jim ve Pam arasındaki romantizm ve Michael Scott’ın bir ahmaktan daha düşünceli, biraz daha nazik bir ahmağa dönüşmesi de dahil olmak üzere duygusal hikayeleri tüm koşusuna ördü. Big bang teorisi ayrıca, özellikle ineklerimizin her birinin kısmen birbirleriyle kurdukları bağlar aracılığıyla büyüyüp daha iyi insanlar haline geldiklerini izlerken, bazı gerçek duygusal darbeler de sağladı. final ya da Büyük Patlama Teorisi sonraki sezonlarda aynı nedenlerden bazıları için hareket ediyor Ofis vardır. Sheldon sonunda her zaman orada olduğunu bildiğimiz aşkı ifade ediyor ve seyirciler hemen gözyaşlarına boğuldu.

Kazanan: (beraberlik) Ofis Ve Big bang teorisi

Hangi şov daha iyiydi?

ofis-michael-tutma-silahları

Her ikisi de Big bang teorisi Ve Ofis tüm zamanların harika durum komedileri listelerinin başında yer alıyor, Ofis sonuçta bir bütün olarak daha iyi şovdu ve genel kültür üzerinde çok daha büyük bir etkisi oldu.

Sahte belgeselin bir komedi tarzı olarak popülerleşmesine yardımcı oldu ve ayrıca hem kamera önünde hem de arkasında bir yıldız nesli başlattı. Tüm bunların üstüne, Ofis harika şakalar ve pek çok gerçek acımayla dolu, sonsuza kadar yeniden izlenebilir. Tüm zamanların harika bir sitcom’u ve tüm zamanların harika bir şovu.

Kazanan: Ofis
genel-19