Meta Quest 3’e uygulamalı bir bakış, ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, Meta karma gerçeklik kulaklığında çok büyük iyileştirmeler olduğunu ortaya koyuyor. Mark Gürman’ın Açık haber bülteni için Bloomberg bu sabah. Gurman, artık Eureka kod adlı Quest 3’ün orijinal Quest 2’den “çok daha hafif ve daha ince” olduğunu söylüyor ve bu da uzun süreli kullanım sırasında rahatlığı için iyiye işaret.

Şubat ayında Meta VR yöneticisi Mark Rabkin, çalışanlara Quest 3’ün öncekinden daha pahalı olacağını ve “İnsanlara tüm bu gücün, tüm bu yeni özelliklerin buna değer olduğunu kanıtlamamız gerektiğini” söyledi. Meta’nın şimdiye kadar 20 milyon Quest kulaklığı sattığını söyledi.

Ayrıca daha hafif tasarımın önizlemesini yaptı ve şunları açıkladı: “Ekip için ana kuzey yıldızı, bu kulaklığı taktığınız andan itibaren oldu, karma gerçeklik onu daha iyi, daha kolay, daha doğal hissettirmeli… mükemmel bir şekilde görebildiğinizi bilerek ev. Masaüstünüze çapalar ve başka şeyler koyabilirsiniz. Kahvenizi alabilirsiniz. Orada daha uzun süre kalabilirsin.”

Rapor, sonuç olarak genel olarak çok daha iyi performansa sahip ikinci nesil Qualcomm Snapdragon XR2 yongası gibi beklediğimiz diğer bazı büyük iyileştirmeleri doğruluyor.

Rapor ayrıca Quest 3’ün ne olduğundan da bahsetti. alışkanlık yani göz izleme var. Bu, oyunların, Sony’nin PSVR 2’de bulunan ve oyuncunun nereye baktığına göre ayarlanan ve sistemin işleme gücünü bu yerlerde grafikler üzerinde yoğunlaştırmasına ve başka bir yere geri çekmesine izin veren bir özellik olan foveated rendering’i kullanamayacağı anlamına gelir.

Quest 2’deki tasarım yükseltmeleri, ikisi doğrudan video için renkli kamera olan dört kamera içeren hap şeklindeki üç alanda daha fazla sensör içerir. Ayrıca, gözlüğü takarken kulaklığı çıkarıp ekranı manuel olarak hareket ettirmek yerine çevirebileceğiniz bir tekerlekle lenslerin göz bebekleri arası mesafesini (gözleriniz arasındaki mesafe) ayarlamak için geliştirilmiş bir sisteme sahiptir.

Cihazın ortasındaki bir derinlik sensörü, Quest Pro’nun yalnızca kamera yaklaşımına kıyasla AR performansını artırabilir. Yeniden tasarlanan denetleyiciler, Quest 2’nin halkalarını ortadan kaldırır, ancak derinlik sensörü, Quest Pro’nun denetleyicileri gibi kameralara ihtiyaç duymadan denetleyicinin konumunu izleyerek maliyetleri düşürmeye yardımcı olabilir. Meta CEO’su Mark Zuckerberg aslında Quest Pro’nun bir derinlik sensörü alacağını söyledi içinde Protokol röportajancak özellik son sürüme geçmedi.

Meslektaşım Adi Robertson’ın AR modunu “düşük ışıkta bulanık, parlak ışıkta silik veya titrek ve bazen arada korkunç derecede doygun” olarak tanımlamasının ardından Gurman, geçiş videosunu “neredeyse gerçeğe yakın” olarak nitelendirdi. Görev Pro.

Görünüşe göre iyileştirmeler, daha yüksek çözünürlüklü bir ekran söylentilerine rağmen, Gurman’ın fark edilir derecede daha keskin göründüğünü düşünmediğinden, esas olarak kulaklığın kameralarının ışık ve rengi nasıl ele aldığına bağlı.genel-2