Belirli Pixel telefonlardaki Telefon uygulamasının bir parçası olan Piksel Arama Filtreleme özelliği, gelen aramaların Google’ın istenmeyen posta veritabanında görünen numaralardan mı, değiştirilmiş ve spam gönderenler tarafından mı kullanılıyor olduğuna (ör. numaranıza benzeyen veya numaranızın ilk üç hanesine sahip olanlar), ilk kez arayanlardan gelen aramalar ve özel veya gizli bir numara kullananlardan gelen aramalar.

Bu aramalar için Pixel 6 ve Pixel 7 modelleri, telefonunuzun nasıl yanıt vermesini istediğinizi seçmenize olanak tanır. Örneğin, sahibi olduğu spam veritabanında görünen numaralardan gelen aramalarla Google, varsayılan ayar olan aramayı bağlamayı bırakabilir, bu aramaların otomatik olarak otomatik aramalar reddedilerek görüntülenmesini veya bu tür aramaların sessizce reddedilmesini sağlayabilirsiniz. Diğer üç arama türüyle (sahte numaralar, ilk aramalar ve özel/gizli numaralar) iki seçeneğiniz vardır: telefon aramasının çalmasına izin verin veya aramanın otomatik olarak taranmasını sağlayın.

Başına Android Polisi, Google bu ayarları değiştiriyor, ancak bu süreçte kontrolleri daha az ayrıntılı hale getiriyor ve tüm seçeneklerinizi üç “Koruma Düzeyi” ayarında birleştiriyor. Maksimum seviyeyi seçin, telefonunuz bilinmeyen numaraları tarayacak ve istenmeyen postaları reddedecektir. Orta düzeyde koruma seçin, telefonunuz şüpheli aramaları tarayacak ve istenmeyen postaları reddedecektir. Ve temel düzey koruma seçilirse, yalnızca bilinen istenmeyen e-postaları reddeder.

Arama Ekranı ayarlarına ulaşmak için Pixel 6 veya Pixel 7 serisi cihazınızda Telefon uygulamasını açın ve ekranın üst kısmındaki arama çubuğunun sağ tarafında bulunan üç düğmeli menü simgesine dokunun. git Ayarlar > Spam ve Çağrı Ekranı > Çağrı Ekranı. Yeni Koruma Düzeyi menüsü, Google Phone uygulamasının 106.0.534575879 sürümünde görüldü, ancak şu anda kullanıma sunma çok sınırlı görünüyor.

Sonuç olarak, Arama Ekranı ayarlarını yapmayı çok zor bulan Pixel 6 ve Pixel 7 serisi kullanıcıları, yeni menüyü takdir edeceklerdir, ancak diğerleri, kullanıcılara daha fazla seçenek sunan mevcut menü kurulumunu olduğu gibi bırakmayı tercih edebilir.telefon-1