Bundan birkaç gün sonra, Apple’ın ilk AR kulaklık modelini WWDC açılış konuşmasında önizleyeceği ve Meta gibi şirketlere pazarlarına biraz sorun çıkarmak için geldiğinin sinyalini verdiği söyleniyor. Bununla birlikte, bir rapor, Kaliforniya merkezli devin muhtemelen birinci sınıf karma gerçeklik kulaklık pazarını ele geçireceğini, ancak bu süreçte Meta’ya da yardımcı olacağını belirtiyor.

Gelecekteki rakipler olmasına rağmen, Apple’ın AR kulaklık lansmanı tüketicileri Meta’nın daha uygun fiyatlı tekliflerine çekmelidir.

Apple’ın ilk AR kulaklığı, 3.000 $’lık söylenti fiyatıyla milyonlarca potansiyel müşterinin bütçesini aşacak ve bu, şirketin tüm yıl boyunca yalnızca yaklaşık 100.000 birim satacağının tahmin edilmesinin bir nedeni olabilir, bu da bir gelire dönüşür. sadece 3 milyar dolar. Bununla birlikte, başa takılan giyilebilir cihazların hemen bir parasal başarı sağlamamasına rağmen, Mark Gurman en son ‘Power On’ haber bülteninde Apple’ın üst düzey pazarın kontrolünü ele geçireceğinden bahsediyor.

Bloomberg muhabiri ayrıca Meta’nın Apple’ın ilk AR kulaklığından fayda sağlayabileceğini, çünkü Apple’ın bu ürünü kablosuz kulaklık pazarını popülerleştirdiği gibi popüler hale getirebileceğini belirtiyor. Saçma derecede pahalı olan Apple AR kulaklığını satın alamayan tüketiciler, muhtemelen Meta’nın daha uygun fiyatlı alternatiflerini denemek isteyecek ve bu ürün kategorisi için müşteri kabulünü yavaş yavaş artıracaktır.

“Kulaklıklar ile, Apple hemen lüks pazarın sahibi olacak – 2.000 dolardan fazlaya mal olan kulaklıklar – ancak Meta daha ucuz segmentte baskın olmaya devam edecek. Hatta Meta, Apple’ın XR’yi yaygınlaştırmasına yardımcı olmasından ve bu vızıltıyı birinci sınıf bir modeli karşılayamayan tüketicilere hizmet etmek için kullanmasından bile yararlanabilir.

Ne yazık ki, bu alanda önemli bir ivme kazanmasına rağmen, bir analist, Apple’ın AR kulaklığının şirketin genel işinin yalnızca yüzde 10’una katkıda bulunmasının yaklaşık yedi yıl süreceğine inanıyor, bu da iPhone’un onun “ekmek ve tereyağı” olmaya devam edeceği anlamına geliyor. Meta’nın uygun fiyatlı AR kulaklıkları, daha ucuz bir versiyonun 2025’te piyasaya sürüleceği söylendiğinden, sonunda Apple’dan fiyat-performans segmentinde bir miktar rekabet alacak ve eğer şanslıysak, bu sırada bir çift akıllı gözlük bile görebiliriz. zaman.

Şimdilik, Apple’ın yakında gerçekleşecek olan WWDC 2023 açılış konuşmasını ve özel yazılım duyurusunun yanı sıra AR kulaklık ön izlemesini bekleyeceğiz. Umarız, her iki yön de olumlu bir ilk izlenim bırakır ve okuyuculara gerekli tüm güncellemeleri sağlayacağız, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17