Ross Young, Display Supply Chain Consultants’ın (DSCC) kurucu ortağı ve CEO’sudur. Bu pozisyon, mobil cihazlar hakkında son derece doğru ipuçlarını paylaşmasına olanak tanır. Son tweetlerinden biri yaklaşan Samsung Galaxy Z Flip 5 için bazı yeni renk seçeneklerini ortaya koyuyor. Young’a göre bu renkler arasında Mavi, Yeşil, Platin ve Sarı bulunuyor. Cihaz için mevcut olan diğer renklerin “önceki yüksek hacimli Bej, Gri, Açık Yeşil ve Açık Pembe renklerini” içereceğini söylemeye devam ediyor.
Young, Galaxy Z Fold 5 için Mavi ve Platin renk seçeneklerinin yanı sıra daha yüksek hacimli Bej, Siyah ve Açık Mavi renk seçenekleri görüyor.

Ancak bu yıl Samsung’un kapaklı katlanabilir modeline gelen büyük değişiklik yeni renkler değil. Bu, Galaxy Z Flip 4’teki 1,9 inçlik kapak ekranının yerini alan daha büyük, klasör şeklindeki 3,4 inçlik kapak ekranı olacaktır (ve orijinal Galaxy Z Flip modelindeki çok eleştirilen 1,1 inçlik kapak ekranından çok daha büyüktür) . Önceki Razr birimlerindeki 2,7 inçlik harici ekrana kıyasla 3,5 inçlik Hızlı Görüntüleme ekranına sahip birinci sınıf Motorola Razr 40 Ultra/Razr+ ile hem Samsung hem de Motorola’nın kapaklı katlanabilir cihazları bu yıl oldukça yetenekli harici ekranlara sahip olacak.

Galaxy Z Flip 5’in kapak ekranının “klasör kesme” tasarımını beğenmeseniz bile, kapak ekranı kapalıyken gerçek tasarımı göremezsiniz. Kesik, kapak ekranı telefonun ön tarafının sağ alt kısmında yer alan iki kamera merceğini kapatmayacak şekilde yapılmıştır. Bu, Motorola’nın yaptığından tamamen farklı. Motorola’nın yeni, daha büyük Quick View ekranı, birinci sınıf Razr’ın ön panelinin sağ alt kısmında bulunan 12MP birincil ve 13MP ultra geniş kameraları kapsıyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra’yı şimdi satın alın!

Bir sonraki Samsung Unpacked etkinliğinin, söylentiye göre en son tarih olan 26 Temmuz ile normalden birkaç hafta önce gerçekleşeceği bildiriliyor. O gün, Samsung’un Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Watch 6’yı tanıtması bekleniyor. Şu anda, katlanabilir telefonların en son sürümleri için küresel çıkış tarihi 11 Ağustos.

Geçen ay Ross Young, “Temmuz 2023 için Z Flip 5’in üretim tahminlerinin, 2022’de Z Flip 4’ün yaklaşık iki katı olduğu göz önüne alındığında, büyük olasılıkla bu yılın başlarında piyasaya sürülüyorlar” dedi. iPhone 15 lansmanı ile mesafe yaratmak için iyi bir hamle olur.” Geçen yılın modeli 26 Ağustos’ta, iPhone 14 serisi (gecikmeli iPhone 14 Plus hariç) 13 Eylül’de piyasaya sürüldü. Yine söylentiye göre bu yıl Galaxy Z Flip 5 için çıkış tarihi 11 Ağustos.

telefon-1