Mayıs 2023 PlayStation Vitrini sırasında Capcom nihayet Dragon’s Dogma 2’nin var olduğunu ve oyunun aktif olarak üzerinde çalışıldığını açıkladı. Bir çıkış tarihi almamış olsak da, oyunun var olduğunu bilmek benim için fazlasıyla yeterli. Uzun zaman oldu ve sonunda gerçekleştiğini görmekten memnunum.

Dragon’s Dogma 2, Dragon’un sesinin kayıp anıların sisinde yankılandığı bir yer altı hapishanesinde başlar. Kalpleri Ejderha tarafından alınan Arisen, devasa kanatları üzerinde gökyüzünde süzülürken, yoluna çıkan her şeyi kavuran alevler püskürtürken, dünyanın yok oluşunun bu sembolünü öldürmek için yola koyulur. İnsanların etki alanları ve yeni tanıtılan canavar ırkı arasında, bir kahraman unutulmuş kaderlerini yerine getirmeli ve tahtı ele geçirmelidir. Piyonlar olarak bilinen en fazla üç gizemli dünya dışı varlık, yolculukları boyunca Yükselenlere eşlik eder. Piyonlar, diğer Arisen’lerle deneyimlerinden kazandıkları benzersiz özellikler, beceriler ve bilgiler sunarak işbirlikçi bir oyun deneyimi hissi yaratır.

Bu tek oyunculu anlatı odaklı aksiyon-RPG, oyuncuları kendi deneyimlerini şekillendirmek için yaratıcılıklarını ve meraklarını kullanmaya zorlar. İster Arisen’in mesleği, grubunuz için seçilen Piyonlar veya çok yönlü oyun durumlarına yaklaşımınız olsun, oyun dünyası Ejderhanın Dogması 2 seçim etrafında döner. Capcom’un gelişmiş RE ENGINE’ı, kararların ve sonuçlarının hayata geçtiği bir ortam yaratmak için sürükleyici fizik ve karmaşık ve tepkisel karakter yapay zekası ile birlikte canlı ayrıntılara sahip, aslına uygun grafikler üretir.

Hem Piyon grubunuz hem de düşmanlarınız, ister canavarların sırtına tutunun, ister onları uzaktan yok etmeye çalışın, savaş alanındaki eylemlerinize dinamik olarak tepki verecektir. Mesleğiniz, oyun tarzınızı ve düşmanlarınızı dize getirmek için kılıç, yay veya güçlü sihir kullanıp kullanmayacağınızı seçmenize izin verir. Arisen’in geleceği gizemle kaplıyken, kaderlerine giden yolda hangi zorluklar ve zaferler onları bekliyor?

Dragon Dogma ekran görüntüsü-02'yi ortaya koyuyor Dragon Dogma ekran görüntüsü-05'i ortaya koyuyor

Dragon’s Dogma 2 şu anda PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC (Steam) için geliştiriliyor.

Bu hikaye gelişiyor.oyun-4