Marvel’in yıldırımlar devam eden yazar grevinden etkilenen en son MCU yapımı oldu. Film, Marvel Sinema Evreni’nin Beşinci Aşamasını oluşturacak birkaç projeden biri ve yönetmenliğini Jake Schreier (Kağıt kasabalar). Çeşitli MCU anti-kahramanlarıyla dolu bir topluluğa sahip olan ve şu anda Temmuz 2024’te piyasaya sürülmesi planlanan, yıldırımlar sadece birkaç hafta içinde çekime başlaması bekleniyordu.


Bununla birlikte, Amerika Yazarlar Birliği’nin adil ücret için grevinin ortasında, Son teslim tarihi Marvel’in durduğunu bildiriyor yıldırımlar beklenen üretim başlangıcından önce. Grev sona erdiğinde çekimler başlayacak. yıldırımlar şimdi diğer MCU yapımlarına katılıyor Bıçak ağzı, Meraklı adamVe Daredevil: Yeniden Doğmak 2 Mayıs’tan beri devam eden ve şu anda sonu görünmeyen yazar grevinden etkilenen başlıklar olarak.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSUİÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Thunderbolts Gecikmesinin Anlamı

üzerinde çekim olarak yıldırımlar sadece birkaç hafta içinde başlaması planlanıyordu, senaryo büyük olasılıkla bitti, bu da dışarıdan filmin grevle birlikte ilerleyebileceği izlenimini veriyor. Bununla birlikte, kameralar dönmeye başladığında, yapımların sayfada tam olarak ne olduğunu filme alması nadirdir; sette yeniden yazmalar, özellikle büyük Marvel yapımları söz konusu olduğunda yaygındır. WGA içindeki yazarlar, yazmayla ilgili tüm görevlerden geri çekiliyor ve buna yeniden yazmalar da dahil. Bu nedenle, tüm senaryolar görünüşte bitmiş olsa bile çekimler durdurulabilir.

MCU dışında, yazarların grevi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok sayıda yapımı etkiledi: Andor 2. Sezon, Uzay Yolu: Garip Yeni Dünyalar 3. sezon ve Bizden geriye kalanlar 2. sezon. Haberlerin çoğu televizyonu çevrelese de, Hollywood’un film tarafı, görüldüğü gibi zarar görmedi. yıldırımlar Ve Bıçak ağzı. Şimdi, her iki filmin de çıkış tarihlerini değiştirmesi muhtemel görünüyor. yıldırımlar prömiyerine bir yıldan biraz daha uzun bir süre kaldı ve çekimler planlandığı gibi başlasaydı sorun olmazdı. Ancak, yazarların grevi birkaç ay daha devam edebileceğinden, ne zaman işe başlayacağı belli değil.

İlgili: Writers Guild Strike 2023 Açıklandı: En Sevdiğiniz TV Şovları İçin Ne Anlama Geliyor?

Meli yıldırımlar Ve Bıçak ağzı geri itilirse, sonraki Marvel filmlerinin de etkilenmesi muhtemeldir. MCU’nun çıkış takvimi her zaman bir prömiyer tarihinin diğerine bağlı olduğu bir şekilde işledi ve COVID-19 salgınında görüldüğü gibi, değişiklikler yaygınlaşabilir. Bazı hayal kırıklıkları olsa da yıldırımlar‘ Muhtemel gecikme, adil ücret ve stüdyolardan yapay zeka tarafından üretilen içeriği yasaklama sözü isteyen grevdeki yazarlara çok daha fazla destek oldu. Bu en acil endişe olmaya devam ediyor ve grev bittiğinde MCU devam edecek.

Kaynak: Son tarih

Anahtar Yayın Tarihlerisinema-1