Apple’ın en son yenilikler ve tasarım güncellemeleriyle iPhone 15 serisini bu yılın Eylül ayında tanıtması bekleniyor. iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin beklenen lansmanına hala aylar var, ancak neredeyse her gün Web’de cep telefonları hakkında söylentiler ve sızıntılar çıkıyor. Son bir rapora göre, yaklaşan ürün serisi, Apple’ın MagSafe teknolojisine dayalı yeni Qi2 kablosuz şarj standardını destekleyecek. Kablosuz Güç Konsorsiyumu (WPC), CES 2023 sırasında yeni nesil küresel kablosuz şarj standardı olarak Qi2’yi tanıttı.

Şu anda en yeni iPhone modelleri 7,5 W ve 15 W kablosuz şarjı destekliyor. Apple, MagSafe sertifikalı şarj cihazlarıyla 15 W’a kadar daha hızlı kablosuz şarj desteği sağlar ve MagSafe olmayan kablosuz şarj cihazları 7,5 W’a kadar destekler. göre bir rapor ChargerLAB tarafından yakında çıkacak olan iPhone 15, Apple’ın MagSafe teknolojisine dayalı yeni Qi2 şarj standardı ile maksimum 15 W kablosuz hızlı şarjı destekleyecek. Bu, kullanıcıların 15 W hızlı kablosuz şarj hızlarına ulaşmak için MagSafe şarj cihazını kullanmak zorunda kalmayacağı anlamına gelir.

Apple’ın MagSafe modülünün toptan satış fiyatı yaklaşık 16 $’dır (kabaca 1.300 Rs) ve bu, perakende fiyatlarının daha yüksek olmasına yol açmıştır. Yeni Qi2 kablosuz şarj modülünün MagSafe modülünün üçte birinden daha ucuza mal olduğu söyleniyor ve üreticilerin Apple’ın ‘MFi’ (Made for iPhone) programı kapsamında sertifika alması gerekmiyor. Bunun, piyasaya daha ucuz ve daha hızlı kablosuz şarj aksesuarları getireceği bildiriliyor.

Qi2’nin ayrıca kablosuz şarj desteğine sahip tüm iPhone modelleriyle uyumlu olduğu söyleniyor. Ancak, Apple henüz bu şarj standardının hızını onaylamadı.

iPhone 15 serisinin Eylül ayında resmiyet kazanması bekleniyor. Apple, Avrupa Birliği yasalarına uymak için geleneksel Lightning bağlantı noktasını terk edecek ve bu yılki iPhone serisine bir USB Type-C bağlantı noktası ekleyecek. Yeni serideki tüm modellerin Dynamic Island ile geleceği söyleniyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın A16 Bionic çip üzerinde çalışması beklenirken, Pro modellerinin A17 Bionic SoC tarafından çalıştırılması bekleniyor.


Apple, bu hafta yeni Apple TV ile birlikte iPad Pro (2022) ve iPad’i (2022) piyasaya sürdü. Gadgets 360 podcast’i olan Orbital’deki iPhone 14 Pro incelememizle birlikte şirketin en son ürünlerini tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8