Google’ın sahip olduğu Android 14 Beta 2.1 yayınlandı kullanıcıları etkileyen bazı hataları ortadan kaldırmak için. Önümüzdeki ay Android 14 Beta 3’ün piyasaya sürülmesini bekliyoruz ve o sırada yazılımın platform kararlılığında olması bekleniyor. Bu, betayı kurmanın %100 güvenli olduğu ve yine de kararsız olacağı anlamına gelmez. Ancak bu, geliştirici API’lerinin ve uygulamaya yönelik davranışların nihai olduğu ve biraz risk almayı umursamayanların Android 14’ü kullanmak için erken bir şans elde edeceği anlamına geliyor. Android 14’ün son kararlı sürümü Ağustos ayında mevcut olacak.
Android 14 Beta 2.1 güncellemesi şuraya giderek indirilebilir: Ayarlar > sistem > Sistem güncellemesi. Yönergeleri izleyin. Şimdi, Pixel’iniz QPR3 Beta programına abone olduysa, aşağıdakiler önemlidir. Bir yazılım güncellemesini kontrol ederseniz, hazır olduğunu söyleyecektir, ancak güncellemenin ne dediğini yakından incelemelisiniz. Android 14 Beta 2.1’dir. Şu anda Android 14 Beta’ya katılmaya niyetiniz yoksa, yüklemek için düğmeye dokunmayın, aksi takdirde kendinizi Android 14 Beta programı olan mayın tarlasında bulacaksınız.

Google Pixel 7a’yı şimdi satın alın!

QPR3 Beta programını çalıştırıyorsanız, Android 14 Beta 2.1 güncellemesini yok saymanız bir sonraki QPR3 Beta güncellemesini almanızı sağlayacaktır. 5 Haziran’da, Android 13 QPR3’ün son ve son sürümünün (diğer adıyla Quarterly June Pixel güncellemesi) yayınlandığını görebildik ve bu beta aboneleri, güncellemenin kararlı sürümünü yükledikten sonra herhangi bir ceza olmadan çıkabilecekler. telefonlarında.

Android 14 Beta 2.1 aşağıdaki sorunları düzeltir:

  • Cihazın gerçek şarj düzeyi ne olursa olsun pil yüzdesinin %0 olarak görüntülenmesine neden olabilecek daha fazla sorun düzeltildi. (Sayı #281890661)
  • Bazen cihazın hoparlörlerinde ses kesintilerine neden olan sorunlar düzeltildi. (Sayı #282020333, Sayı #281926462, Sayı #282558809)
  • Uygulamaların veya cihazın donmasına veya çökmesine neden olabilecek sistem kararlılığı sorunları düzeltildi. (Sayı #281108515)
  • Android Auto ile bir cihaz kullanırken her zaman ekranda moduyla ilgili bir sorun düzeltildi. (Sayı #282184174)
  • Belirli fotoğrafları açmaya çalışırken bazen Google Fotoğraflar uygulamasının kilitlenmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Bir cihaz için hareketle gezinme etkinleştirildiğinde, Google TV uygulamasında bir videonun resim içinde resim moduna alınması, oynatma devam etmesine ve sesin duyulmasına rağmen resim içinde resim penceresinin kaybolmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Hesap ayarlarını yönetirken Google Kişiler uygulamasının çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Her zaman ekranda modu etkinleştirildiğinde, Google Mesajlar uygulamasının simgesinin bildirimler için görüntülenmemesi sorunu düzeltildi.

Android 14 Beta 2.1, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için kullanılabilir.telefon-1