AI harika. Bir şeyleri daha hızlı bulmamıza, bilgileri daha temiz bir şekilde sıralamamıza, ilham almamıza ve hatta yaratıcı çabalarımızı kolaylaştırmamıza yardımcı olabilir. Oh, ve şahsen, ChatGPT ile bir sürü eski kalem ve kağıt rol yapma oyunu oynuyorum, çünkü bugünlerde kimsenin oturup üç yüz sayfalık kuralları öğrenmeye vakti yok. Ve bunların hepsi harika! Ancak o kadar da harika olmayan şey, yapay zekanın bilmeden sanatı çaldığı gerçeğidir. Sadece bu da değil, belki de işinde senin yerini alacak kadar akıllı hale geliyor. Ve biliyor musun? Bunlar korkutucu düşünceler, çünkü biz insanların… canlı hayatlarımız.

Bu nedenle, çok sayıda ülke teknoloji ve insanların onu ne için kullanabileceği ile ilgili yasalar oluşturmayı düşünüyor. AB’nin kendisi yapay zeka hakkında bir Anlaşma yapmakla ilgileniyor gibi görünüyor ve kendisine çok güvenilir bir ortak edindi: Google’ın kendisi.

Artık Google, yapay zekaya yabancı değil. Bard onun platformu ve daha geniş bir kitleye ulaşacağı için bu yıl hakkında daha sık duymaya başlamayı umuyoruz. Sadece bu da değil, yakın zamana kadar, temelde modern yapay zekayı icat eden adamın kendisi bir Google çalışanıydı. Ama sonra bunun yerine yapay zekanın tehlikeleriyle savaşabilmek için ayrıldı.

Ancak işin aslı şu ki, Yapay Zeka hakkında doğru türde yasalar çıkarmaya yardımcı olabilecek bir şirket varsa, o da Google’dır. Ne de olsa, daha az yapay zeka, amiral gemisi telefonları da dahil olmak üzere yıllardır Google’ın bir ton ürününü besliyor. Pixel 7 Pro veya Piksel 7a.

Peki AI Anlaşmasının kendisi ne olacak? Peki, göre ReutersBurada amaç adil düzenlemedir. Şu an itibariyle Birlik, diğer ülkelerin fikir ve önerilerini sunmasını bekliyor. Hedef, 2023 yılı bitmeden bir taslağı tamamlamak.

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, her iki tarafın da mevzuata yönelik bu önleyici yaklaşımın doğru karar olduğuna inandığının ortaya çıktığı AB Parlamentosu’nu zaten ziyaret etmişti. Biliyorsun, yapay zeka ayaklanıp hepimizi köleleştirmeden önce.telefon-1