Tablet endüstrisi, Google’ın Pixel tabletini resmi olarak piyasaya sürmesiyle yeni ve büyük bir oyuncu kazandı. Durumu ne değiştirmeli? Çünkü yıllardır tablet pazarına Samsung ve Apple hakim.

Öte yandan, Google’ın bir tablet yaratma girişimleri, Nexus’un başarılı doğumundan 2018’de Google Pixel Slate’in ölümüne kadar bir roller coaster gibidir. , bu da dikkatinize değer ve bütçenizde bir boşluk olabilir.

Teknik özellikler açısından Google’ın Pixel tableti, Apple’ın 2022’nin sonunda piyasaya sürdüğü tabletle karşılaştırılabilir. Ancak yeni bir tablet arıyorsanız, ikisi arasında nasıl seçim yaparsınız? Doğru satın alma kararını vermenize yardımcı olmak için aşağıda her iki teklifin özelliklerini keşfedelim.

Google Piksel Tablet Özellikleri


 • Fiyat : 680 €
 • işlemci: Google Tensör G2
 • Ekran : 10,95 inç, 2560 x 1600 LCD (276ppi)
 • RAM/Depolama: 128 GB veya 256 GB ile 8 GB
 • kameralar: 8MP geniş açılı arka, 8MP geniş açılı ön
 • Özerklik: 12 saate kadar video akışı
 • Bağlantı: USB-C, 4 pinli aksesuar konnektörü
 • Renkler: porselen, adaçayı yeşili

10. nesil Apple iPad’in teknik özellikleri


 • Fiyat : 590 €
 • işlemci: Apple A14 Biyonik
 • Ekran : Gerçek Tonlu 10,9 inç, 2360 x 1640 (264 ppi) Sıvı Retina
 • RAM/Depolama: 64 GB veya 256 GB ile 4 GB
 • kameralar: 12MP geniş açılı arka, 12MP ultra geniş açılı (122°) ön
 • Özerklik: Wi-Fi ile 10 saate kadar (hücrede 9 saat)
 • Bağlantı: USB-C, Akıllı Konektör (yanda)
 • Renkler: gümüş, sarı, pembe, mavi

Aşağıdaki durumlarda Google Pixel Tablet’i satın almalısınız…Google

1. Akıllı ev merkezi işlevi gören bir tablet istiyorsunuz

Yeni Google Pixel Tablet’in görsellerinin çoğunda, satın alma sırasında dahil olan bir docking istasyonu, yani bir şarj istasyonu ve bir hoparlör ile sunulduğunu fark edeceksiniz. Bu, 128 GB’lık teklifin tamamını 680 €’luk bir fiyata koyuyor.

Bağlantı istasyonu, Pixel tabletin, Echo Show gibi bir Amazon Fire tabletinin nasıl kullanılabileceğine benzer şekilde, bir ana merkez görevi görmesini sağlar. Bu arada normal iPad, 64GB modeli için 590 dolardan başlıyor ve herhangi bir ek aksesuarla gelmiyor.

Pixel tabletinizi düşürüp yuvasına kilitlediğinizde, onu dijital bir fotoğraf çerçevesine dönüştürebilir, soru sormak veya müzik dinlemek için yerleşik Google sesli asistanı kullanabilir ve hatta evinizdeki uyumlu akıllı cihazları kontrol edebilirsiniz. Böylece, tableti elle kullanmadığınızda, Nest termostatınızın sıcaklığı gibi şeyleri ayarlamak için uzaktan kumanda görevi görebilir.

2. Daha fazla pil ömrüne ihtiyacınız var

Google Pixel tablet, 2022 iPad’de 10 saat olan 12 saatlik video akışı pil ömrüne sahiptir. Bu, tabletinizin, özellikle de bağlantı istasyonuna bağlamayı unutursanız, en çok ihtiyacınız olduğunda sizi yarı yolda bırakmamasını sağlar. veya bütün gün hareket halindeyseniz.

İki saatlik ek özerklik sizin için önemli görünmüyorsa, bir bölümün sonucuna kadar askıda kalmadığınız için kendinizi şanslı sayın. Halefiyet boşalmış bir pil nedeniyle!

3. Bir Android cihazın faydalarını takdir ediyorsunuz

iPad, içte ve dışta ikonik, basit tasarımıyla bilinir. Ancak sadelik herkese göre değildir; çoğu kişi için kişisel olmayan ve sıkıcı görünebilir. Android işletim sistemi, uygulamaları yandan yükleme, alternatif uygulamaları ve kullanıcı arayüzünün görünümünü yaratıcı bir şekilde değiştirme yeteneği dahil olmak üzere iPad’den daha fazla özelleştirme seçeneği sunar.

Aşağıdaki durumlarda Apple iPad’i (Gen 10) satın almalısınız…


Apple iPad 10. Nesil Mavi


Haziran Wan/ZDNET

1. Kanıtlanmış ve güvenilir bir şeyi tercih edersiniz

Artık Google, akıllı telefon üretimini Pixel telefonlarıyla mükemmelleştirdiğine göre, tüm bu deneyimi (umarız) daha iyi hayatta kalabilen bir Android tablette çalışmak için kullanıyor. Öte yandan iPad, tablet dünyasında yıllardır bir hit oldu ve 10. nesil iPad, şimdiye kadarki en iyi modeli.

Apple’ın tutarlı ve güvenilir uygulaması sayesinde akıllı telefonlar için iPhone neyse tabletler için de iPad odur. Bir iPad ile neler elde ettiğinizi biliyorsunuz ve ayrıca bir iPad satın almanın risklerini de biliyorsunuz. Denenmiş ve doğrulanmış bir tablet arıyorsanız ve “ev otomasyonu özelliklerini” öncelik listenizin alt sıralarına koyarsanız, iPad ikisi arasında daha iyidir.

2. Klavyeyi kullanmak sizin için önemlidir

Google Pixel Tablet bir bağlantı istasyonuyla birlikte gelse de, birçok kullanıcı için tablet deneyimini iyileştirebilecek veya bozabilecek bir şey eksik: klavye! Google, Google I/O’da Pixel Tablet için bir klavye duyurmadı, bu daha sonra bir klavye çıkarmayacağı anlamına gelmez.

Bu arada 2022 iPad, ayrıca satın alınabilen Magic Keyboard Folio ile uyumludur. Dezavantaj mı? Magic Keyboard Folio size fazladan 300$ kazandıracak, bu daha ucuz alternatiflerin olmadığı anlamına gelmez. Tabletini modern bir dizüstü bilgisayar olarak kullanmayı seven veya sadece bir klavyeye sahip olmayı seven herkes için iPad mükemmel bir seçimdir.

3. Apple ekosistemini seviyorsunuz

Apple ekosistemi, Apple cihazlarının bazen diğerlerinden kaçınarak mükemmel bir şekilde birlikte çalıştığı kapalı, basit ve tutarlıdır. Kendinizi zaten bir iPhone, AirPods, AirTags veya Mac gibi Apple ürünleriyle kuşattıysanız ve yeni bir tablet arayışındaysanız, bir iPad yerine bir iPad’e yatırım yapmak sizin yararınıza olabilir. bir Android tablet, nokta.

Bu konuyu daha ileri götürmek için


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15