Apple ilk AirPod’ları piyasaya sürdüğünde, herkesin en sevdiği şakalardan biri, kaybetmenin ne kadar kolay olacağıydı. Kısa süre sonra bu şaka birçokları için gerçeğe dönüştü. Sonra 2019 geldi ve Apple, kullanıcıların özelliği destekleyen Apple cihazlarını izlemelerine olanak tanıyan Find My izleme uygulamasını duyurdu.

Bununla birlikte, Bul’u kullanarak izleyebileceğiniz bu aygıtlar listesinde tuhaf bir şekilde hala eksik olan bir Apple ürünü var ve bu Apple Pencil. İyi haber şu ki, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayınlanan yakın tarihli bir patent başvurusuna göre Apple, bu potansiyel yükseltmeyi fark etmiş görünüyor. (AppleInsider aracılığıyla)

Patent, prob ucuna veya daha kesin olarak ucun tersi olan ucuna entegre edilebilecek bir akustik rezonatör uygulaması olacağını okur. Ardından, dış yüzeyin, belirli bir “rezonans davranışı veya frekansına” sahip olacak şekilde “tasarlanmış bir kalınlığa kadar inceltileceğini” eklemeye devam ediyor. Bir iPhone, sözde Apple Pencil’ın içindeki titreşim yaratan rezonatörlerle etkileşime girecek bir ses çıkarırdı.

Keşfedilebilir hale getirmek için bir ses çıkarması gerekecek, bu nedenle patent, kalemin kapağında yukarıda belirtilen titreşimlerin bir sinyal vermesini sağlayacak açıklıkları da tanımlıyor. Bundan sonra geriye sadece kullanıcının kayıp Apple Pencil’ı bulması kalıyor.

Bununla birlikte, bu teknoloji muhtemelen yalnızca kalemin kaybolduğu aynı odadaysanız faydalı olacaktır. Diğer cihazların aksine, Apple Pencil’ın gövdesinde, örneğin AirPod’lar gibi diğer ürünler gibi Find My uygulaması aracılığıyla keşfedilebilir hale getirmek için yeterli alan yok. Bununla birlikte, bu özel aksesuarla çalışırken sık sık kaybetme eğilimindeyseniz, bu özellik kesinlikle kullanışlı olacaktır.telefon-1