İki yıllık bir aradan sonra, milyarder Richard Branson’ın uzay turizmi girişimi, Perşembe günü son bir test uçuşunu bekleyen, Haziran ayı sonlarında uzay turistleri için yörünge altı uçuşlar sunmaya hazırlanıyor.

Virgin Galactic’in lansmanı planlanıyor Unity 25 görevi Perşembe günü saat 10:00’da New Mexico’daki Spaceport America’dan ET’yim. Şirket, lansmanını canlı olarak yayınlamıyor, ancak güncellemeler sağlayacak. Twitter beslemesi.

Misyon, ticari operasyonlarını halka açmadan önce “müşteri deneyimini ve yer tabanlı testi değerlendirmek” anlamına geliyor. binaen Virgin Galactic’e. Şirket, son test uçuşu için her şey yolunda giderse, Haziran sonunda ödeme yapan müşterileri için uzayın ucuna özel yolculuklar sunmaya başlayabilir. İnternet sitesi.

Test uçuşu, Virgin Galactic’in VMS’sini görecek Havva taşıyıcı uçak VSS’yi taşırken havalanıyor Birlik uzay aracını yerden yaklaşık 50.000 fit (15.000 metre) yükseklikte serbest bırakmadan önce kanatlarının altındaki uzay uçağı. Uzay uçağı serbest bırakıldıktan sonra roket motorlarını ateşleyecek ve Dünya yüzeyinin yaklaşık 50 mil (80 kilometre) yukarısına ulaşmaya çalışacaktır. Bu sınır yüksekliği, uzayın kenarı olarak kabul edilirken, Karman Hattı olarak bilinen uluslararası kabul görmüş sınır, yüzeyden 62 mil (100 kilometre) yüksekliktedir.

Buna göre, nUnity 25 mürettebatının tamamı uzayın kenarına ulaşacak. Six mürettebat üyesi gemiye binecek Birlik uzay uçağı, iki pilot dümeni alırken Havva uçak. Yörünge altı yolculukta bir koltuk yaklaşık 450.000 $’a mal olabilir ve şirket şimdiden yerini kapmak için sıraya giren 700 müşterisi olduğunu iddia ediyor. binaen Space.com’a.

Branson kendisi bir gemiye atladı Temmuz 2021’de uzayın kenarına Virgin Galactic uçuşu. Bununla birlikte, raporların daha sonra öne sürdüğü gibi, mükemmel bir uçuştan daha azdı. uzay uçağı yükselişi sırasında rotasından saptı. Branson’ın uçuşuyla ilgili bir soruşturma Eylül 2021’de sonuçlandı ve Federal Havacılık İdaresi şirkete ticari roket fırlatma lisansı verdi.

Perşembe günkü son test uçuşunda, dünyanın en zengin yolcularından daha fazlasını görebilecek çok şey var. neredeyse uzaya doğru yol alırlar.

Hayatınızda daha fazla uzay uçuşu için bizi takip edin twitter ve Gizmodo’nun adanmışlarına yer işareti koyun Uzay uçuşu sayfası.

genel-7