Geçen ay, Sony’nin PlayStation’ın Uzaktan Oynatma özelliklerinden yararlanmak için özel olarak tasarlanmış yeni bir taşınabilir cihaz üzerinde çalıştığına dair söylentiler ortaya çıktı. Garip bir söylenti gibi görünüyordu, çünkü Sony son zamanlarda Remote Play’i gerçekten abartmadı ve bu kadar dar odaklı bir cihazın Nintendo Switch, Steam Deck ve diğer taşınabilir oyun seçenekleriyle nasıl rekabet edeceğini görmek zor.

İçeridekilerin para konusunda haklı olduğu ortaya çıktı! Bugün en son PlayStation Vitrini sırasında Jim Ryan’ın kendisi yeni “Project Q” cihazını duyurdu. Yeni taşınabilir, esasen içine yerleştirilmiş 8 inç ekrana sahip bölünmüş bir PS5 DualSense denetleyicisidir. Sony, Project Q’nun ekranı için tüm DualSense özelliklerini ve tam 1080p çözünürlüğü sunacağını vaat ediyor. Aşağıda Proje Q’nun kapsamını belirleyebilirsiniz.

“Project Q, Wi-Fi üzerinden Uzaktan Oynatma özelliğini kullanarak PS5 konsolunuzda yüklü herhangi bir uyumlu oyunu oynamanıza olanak sağlayan, bu yıl içinde piyasaya çıkacak özel bir cihazdır. 60 fps’de 1080p çözünürlüğe kadar çıkabilen canlı 8 inç LCD ekrana sahip, cihaz, TV’nizden uzaktayken PS5’inizden yayınlanan canlı görseller ve akıcı oyun deneyimi sunar. Uyarlanabilir tetikleyiciler ve dokunsal geri bildirim dahil olmak üzere DualSense kablosuz kontrol cihazının tüm düğmeleri ve özellikleri cihazda bulunuyor.”

Sony ayrıca yeni bir PlayStation kablosuz kulaklık serisini duyurdu…

“PlayStation’ın ilk resmi kablosuz kulakiçi kulaklıkları da görücüye çıktı; bu kulaklıklar, Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonlara bağlanmanın yanı sıra PC’nin yanı sıra PS5’e de yeni nesil yoğun ses deneyimi getiriyor. Bu yılın sonlarında piyasaya çıkacak olan kulaklıklar, SIE tarafından geliştirilen yeni kablosuz teknolojiye sahip olacak ve yüksek kaliteli bir ses deneyimi için düşük gecikmeyle kayıpsız ses sunacak.”

Q Projesi’nin kitlelere ne kadar çekici geleceğinden emin değilim, ancak hemen hemen her şey için bir pazar var, eminim onu ​​faydalı bulan bazı insanlar olacaktır. Temel olarak, PS5 oyunlarınızı yatakta hiçbir DualSense özelliğinden vazgeçmeden oynamak istiyorsanız, sağlam bir seçenek olacağını düşünüyorum. Para sorun değilse, kendimi onu satın alırken görebilirdim.

Taşınabilir PlayStation Project Q bu yıl içinde piyasaya sürülecek ve Sony önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı sunmayı vaat ediyor. Ne düşünüyorsun? Bu şey hiç ilginizi çekiyor mu?

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17