Christine Romero Chan / Dijital Trendler

iOS 17’nin Apple’ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı sırasında beklenen Haziran açıklaması için sıcak bir şekilde gelmesiyle, iPhone sahipleri güncellemeyle gelen büyük özellikleri duymak için sabırsızlanıyor. Bloomberg’e göreiPhone’unuzu etkili bir şekilde akıllı bir ekrana dönüştüren kilitli cihazlar için eksiksiz bir arayüz revizyonu şeklinde büyük bir değişiklik geliyor.

Yeni arayüzün hava durumu, push bildirimleri, yaklaşan önemli takvim tarihleri ​​ve daha fazlası gibi çok sayıda bilgi göstereceği söyleniyor. Rapora göre, bu yeni arayüz, iPhone’unuz kilitlendiğinde ve ekranı yukarı bakacak şekilde yatay olarak yerleştirildiğinde otomatik olarak görüntülenir.

Bunun gibi bir değişiklik, iOS 17 çalıştıran tüm iPhone’ları yıllardır gördüğümüz diğer akıllı ana ekranlara benzer hale getirecektir – en son not, hoparlör yuvasına bağlandığında benzer bilgileri görüntüleyen Pixel Tablet’tir. Apple, iPhone’u akıllı ev denetleyicisi olmaya daha uygun bir yöne doğru itmeye çalışıyorsa, şirketin iPhone için kendi yuvalarını veya belki de daha büyük olasılıkla iPadOS ise iPad’i yapması olasılık dışı değildir. benzer bir güncelleme alır.

Her zaman açık siyah ekrana sahip iPhone 14 Pro.
Joe Maring/DigitalTrends

Apple hayranları, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te görülen gibi her zaman açık ekran fikri hakkında karışık duygular besliyor, bu nedenle iOS 17 ile tüm uyumlu cihazlar için gelen böyle bir değişiklik bölücü olabilir. Güncelleme tartışmalı olsa da, hikayeyi ortaya çıkaran Bloomberg makalesi, arayüzün “şirketin geçen yıl iOS 16’nın bir parçası olarak kilit ekranı widget’larını piyasaya sürmesi üzerine inşa edilmesi” gerektiğini söyleyen anonim bir iç kaynağa atıfta bulundu. elma hayranları ile iyi.

Şu ana kadar duyduklarımıza göre, iOS 17, iPhone kullanıcıları için, uygulanmış olan önceki fikirlerin üzerine inşa edilmesi amaçlanan şekillerde büyük bir sarsıntı olacak gibi görünüyor. İOS’ta son zamanlarda yapılan büyük değişikliklerin çoğu sağlam olduğu için, Apple’ın iOS 17 için neler hazırladığını ve akıllı ekran arayüzünün heyecan verici bir ekleme mi yoksa hemen devre dışı bırakılacak bir şey mi olacağını görmekten heyecan duyuyoruz. Her iki durumda da, yakında 5 Haziran’da yapılacak olan geliştirici konferansında açıklandığını göreceğiz gibi görünüyor.
genel-19