Netflix, Todd Haynes’in Cannes Film Festivali yarışma katılımını satın aldı Mayıs AralıkCumartesi akşamı prömiyerinde altı dakika ayakta alkışlanan Croisette üzerinde bir etki yaratan .

Filmde Natalie Portman, Joe (Charles Melton) ile Mayıs-Aralık aylarında bir ilişki başlattıktan sonra tabloid yemi haline gelen Gracie’nin (Julianne Moore, Haynes ile dördüncü kez takım halinde) hayatını araştırmak için Georgia’ya giden bir Hollywood aktrisini canlandırıyor. , kendisinden 23 yaş küçük bir adam. Elizabeth, çiftin geçmişini konu alan film için hazırlanırken, Gracie ve Joe’nun evliliğini, ilişkileri ulusal haber olduktan 20 yıl sonra, boş yuva yapmak üzereyken gözlemler.

Hollywood Muhabiriadlı kullanıcının incelemesi Mayıs Aralık “doğası gereği samimi ama aynı zamanda mesafeli, bazen neredeyse klinik olan karmaşık bir dram.”

Haynes anlattı THR filmin senaryosunun kendisine COVID salgını sırasında “Natalie ve yapım ekibinden” geldiğini söyledi. “Merkezinde bu kadar çekici kadın karakterlerin yer aldığı senaryoları nadiren alırsınız” dedi.

Logline şöyle diyor: “Kötü şöhretli tabloid aşklarının ülkeyi sarsmasından yirmi yıl sonra, evli bir çift, geçmişleriyle ilgili bir film için araştırma yapmak üzere bir aktris geldiğinde baskı altına girer.”

ABD’de CAA Media Finance ve UTA Independent Film Group tarafından satılan filmin senaryosunu Samy Burch ve Alex Mechanik, Killer Films’den Christine Vachon ve Will Ferrell’in de yer aldığı bir yapım ekibiyle birlikte.

Yürütücü yapımcılar Lee Broda, Alex Brown, Samy Burch, Madeleine Rudin Johnson, Jonathan Montepare, Jeff Rice, Thomas K Richards ve Thorsten Schumacher. Yapımcılar arasında Vachon ve Ferrell ile birlikte Jessica Elbaum, Grant S. Johnson, Pamela Koffler, Tyler W. Konney, Sophie Mas ve Portman yer alıyor.sinema-2