Sağlam akıllı saatler, dünyanın en büyük satıcısının da bu pazar segmentine girmeye karar vermesinden yıllar önce bir şey olsa da, Apple Watch Ultra, neredeyse anında söz konusu ürün kategorisinin en bilinen ve muhtemelen en popüler temsilcisi haline geldi.

Elbette bu, Fenix ​​veya Epix ailelerinin bir parçası olan Apple Watch Ultra rakiplerinde her zamankinden daha fazla ana akım ilgi gören Garmin gibi şirketler için mutlaka kötü bir şey değildi. Yıldız pil ömrüne sahip bu süper sağlam alternatiflerin çoğu, Cupertino’nun bugüne kadarki en maliyetli akıllı saatinden en azından biraz daha ucuz olma eğilimindeyken, Epix (Gen 2) listesi tipik olarak 899,99 dolardan başlıyor.

Bu aslında Apple Watch Ultra’nın 799 ABD doları olan temel perakende fiyatından daha yüksek, ancak ilk kez ikinci nesil bir Garmin Epix canavarını 699,99 ABD doları kadar “küçük” bir fiyata satın alabilirsiniz. Bu belli ki hala bu kötü çocuğu tehlikeye atmıyor. bütçe akıllı saat bölümü, ancak dokuz tam Benjamin’i yutmaktan kesinlikle çok daha kolay.

Best Buy şu anda üç Epix (Gen 2) varyantını 200 $’lık özel ve benzeri görülmemiş fiyatlarla satıyor; ekran koruması söz konusu olduğunda Gorilla Glass üzerinde safir kristalin yanı sıra.

Son derece indirimli üç modelden hangisini seçerseniz seçin, aynı 47 mm kasa boyutuna, Always-On işlevine sahip aynı güzel 1,3 inç AMOLED dokunmatik ekrana ve elbette aynı (ve aynı ölçüde etkileyici) bir ekrana bakıyorsunuz. sağlık ve fitness izleme araçları seti.

Teknik olarak, Epix (Gen 2), Garmin tarafından sağlam bir akıllı saat olarak tanıtılmıyor, açıkça hantal bir Fenix ​​​​7’den daha zarif ve rafine görünüyor, ancak şüphesiz vahşi doğada görece kolaylıkla hayatta kalabiliyor ve ışıkları açık tutma sözü veriyor. “akıllı saat modunda” şarjlar arasında inanılmaz bir 16 güne kadar.

Her zamankinden daha düşük bir fiyata alabileceğiniz bu “birinci sınıf dış mekan akıllı saati” hem iPhone’lar hem de Android telefonlar ile uyumludur ve kalp atış hızınız, kan oksijeniniz, uykunuz ve stresiniz gibi oldukça temel şeyleri izlemenin yanı sıra, aynı zamanda iç ve dış mekan egzersiz seanslarınızın her yönünü takip ederek ve kendinizi incitmeden ne zaman ve nasıl sınırları zorlayabileceğinizi tahmin ederek kondisyonunuzu geliştirmeyi amaçlar.

Eksik olan, bağımsız hücresel bağlantı ve EKG teknolojisi, ki bu kesinlikle 699,99 $ ve üstü için ideal değil ama… olan bu.telefon-1