PayPal kısa süre önce duyurdu 13 ila 17 yaş arasındaki gençleri hedefleyen yeni Venmo Genç Hesabı’nın lansmanı. Gençler, ebeveyn gözetiminde ebeveynlerinin Venmo hesaplarına bağlı kendi hesaplarını oluşturabilirler.

Bu yeni özellik, gençlerin Venmo uygulaması aracılığıyla para gönderip almalarına olanak tanırken, aynı zamanda ebeveynlere çocuklarının mali durumu üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Ebeveynler, harcama limitleri belirleyerek ve işlem geçmişini takip ederek çocuklarının harcama alışkanlıklarını izleyebilir ve onlara sorumlu harcama ve bütçeleme hakkında bilgi verebilir.

PayPal, bu teklifi, öğrenci hesapları ve gençler için dijital cüzdanında olduğu gibi, tekliflerini daha genç müşterilere genişletmeye yönelik devam eden çabalarından biri olarak lanse etti. PayPal ayrıca, bu demografiye hitap ederek onları, önümüzdeki yıllarda önemli bir satın alma gücüne sahip olacak yeni nesil müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde konumlandırdığına inanıyor.

Hâlâ ebeveyn gözetiminde olmasına rağmen, genç hesapları ayrı kabul edilir ve ebeveynin kişisel Venmo hesabından ayrı bir bakiyeye sahiptir. Ek olarak, genç hesapları kendi banka kartlarıyla gelir, bu nedenle artık bir ebeveynin kredi kartı numarasını paylaşmaya gerek kalmaz.

Gençler ayrıca Venmo uygulamasında kendi harcamalarını takip edebilecek ve aileleri ve arkadaşları arasında para gönderip alabilecekler. Ebeveynler, gençlerinin bakiyesini, işlem geçmişini görüntüleme ve banka kartının tüm yönlerini yönetme gücüne sahip olacak.

İlgili aylık ücretler ve katılımcı ATM’lerden ücretsiz nakit çekme imkanı bulunmadığından, Venmo Genç Hesabı oluşturmak için herhangi bir ön ödeme yapılmaz. Örneğin, yarı zamanlı bir işten Doğrudan Para Yatırma da hesap için kurulabilir.
Venmo Genç Hesabı, ebeveyn gözetimi, sorumlu harcama ve finansal eğitime odaklanarak hem gençlere hem de ebeveynlerine hitap etmek için çok uygun görünüyor. İlk olarak önümüzdeki ay belirli müşteriler için kullanıma sunulacak ve ardından önümüzdeki haftalarda geri kalanı için kullanıma sunulacak. Bir genç hesabı seçerseniz, Haziran ayında kullanıma sunma başladığında uygulamada bir hesap oluşturma seçeneğini görmeye başlamanız gerekir. ayrıca yapabilirsin üye olmak kullanılabilir olduğunda haberdar olmak için.telefon-1