Sektör içinden Tom Henderson’a göre yeni bir Alone in the Dark Spotlight yakında gelebilir. Bir tweet’te, spot ışığının önümüzdeki hafta sonlarında gerçekleşeceğinden bahsediyor. Bu, spot ışığının 25’i Perşembe veya 26’sı Cuma günü gerçekleşebileceği anlamına gelir.

Yayıncı THQ Nordic, korku oyununun dikkatleri üzerine çekmesiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı ancak Henderson’ın sektörden biri olarak ünü kesinlikle dikkate alınması gereken bir konu. THQ Nordic bunu zaten açıklamıştı oyun THQ Nordic Digital Showcase’de yer alacak Ağustosda. Ancak, Spotlight sayesinde oyuna çok daha erken bakabiliriz.

Karanlıkta yalnız

Alone in the Dark, Ağustos 2022’de ikonik korku oyunu serisinin son oyunu olarak duyurulmuştu. 2015 yapımı Alone in the Dark: Illumination’dan sonra serinin yedinci ana hattı girişidir. Pieces Interactive şu anda oyunu geliştiriyor. Alone in the Dark: Illumination’ın zayıf karşılaması nedeniyle, franchise, Atari tarafından THQ Nordic’e satıldı ve ardından geliştirmeyi Pieces’a devretti.

1920’ler dönemi American South, Alone in the Dark için gotik bir zemin sağlar ve klasik Lovecraftian korku unsurlarıyla bir kara film ortamı sağlar. 1992 oyunundan orijinal Derceto Malikanesi, Derceto ile ilgili diğer konumlarla birlikte yenilenmiş bir şekilde geri dönüyor. Orijinal oyunun ana karakterleri Emily Hartwood ve Edward Carnby, üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanabilir.

Bunun gibi heyecan verici bir ortamda, donanımdan yararlanacağı için bu oyunu mevcut nesil konsollarda oynamak bir zevk olacaktır. Görsel ve korku deneyimi, Resident Evil ve Silent Hill gibi diğer ikonik korku serileri kadar büyüleyici olabilir. Spot ışığı gerçekleşirse, kesinlikle oyun için yutturmaca oluşturacaktır.

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!oyun-5