AB’nin bu hafta kazanmasının ardından, Microsoft-Activision anlaşması artık Çinli düzenleyiciler tarafından koşulsuz olarak onaylandı. Onay, Faz III incelemesinde geç geldi ve anlaşmaya henüz yeşil ışık yakılmayan kalan ana pazarlar olarak yalnızca İngiltere ve ABD’yi bıraktı.

Microsoft-Activision anlaşması, Güney Afrika, Suudi Arabistan ve hatta Sony’nin Japonya’daki evi dahil olmak üzere bir dizi pazarda onay aldıktan sonra, İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi’nin (CMA) anlaşmayı bölgede bloke etmesiyle ilk büyük gerilemesiyle karşılaştı. çözümlenmemiş bulut oyun endişelerinin temeli. İlginç bir şekilde, Avrupa Komisyonu, anlaşmada bulut oyun pazarıyla ilgili sorunlar da bulması, ancak Microsoft’un önerdiği çözümleri tatmin edici bulması nedeniyle bu haftanın başlarında AB’deki anlaşmayı onaylamayı seçti.

Çin’deki düzenleyici işlemlere aşina olan kaynaklara göre, satın alma Çin’de Devlet Piyasa Düzenleme İdaresi tarafından Faz III incelemesinin sonlarına doğru koşulsuz olarak onaylandı. Ancak Microsoft’un, işini her iki pazardan da çekmeden anlaşmayı gerçekleştirmek için Birleşik Krallık’ta CMA’nın kararına başarılı bir şekilde itiraz etmesi ve ABD’de FTC’ye karşı devam eden yasal savaşlarını kazanması gerekiyor. Microsoft-Activision anlaşmasıyla ilgili tüm gelecek haberler ve duyurular için MP1st’te bizi izlemeye devam edin.

Kaynak: Alfa aranıyoroyun-6