YouTube, Atlanamayan 30 Saniyelik Reklamları TV'nize Getiriyor başlıklı makale için resim

resim: PixieMe (Doğrulanmış)

YouTube TV, reklamcılık konusunda biraz sarsılıyor. Şirket, dün YouTube Brandcast etkinliğinde YouTube platformuna televizyonlarda izlenebilen 30 saniyelik atlanamayan reklamlar ekleyeceğini duyurdu.

Gibi Çeşitlilik raporlar30 saniyelik reklamlar, şu durumlarda platformda en çok görüntülenen ve en çok etkileşim sağlanan videoların ilk %5’inde yayınlanacak bir televizyonda oynadı. YouTube ayrıca, video duraklatıldığında videonun yanında reklamların görüntüleneceği “Deneyimleri Duraklat” testine başlayacak. Neden değişiklikler? Kuyu, YouTube, yalnızca Aralık 2022’de ABD’de 150 milyon benzersiz izleyicinin bir televizyonda YouTube ve YouTube TV izlediği dünkü etkinlikle övündü. Bu, özellikle YouTube videoları artmaya devam ederken, platform için kullanılmayan çok fazla reklam geliri anlamına geliyor. uzun.

Etkinlikte YouTube CEO’su Neal Mohan, “Gittikçe daha fazla sayıda izleyici evlerinin en büyük ekranından YouTube’u izliyor” dedi. Çeşitlilik. “İzleyiciler, özellikle genç izleyiciler, artık izledikleri içerik türü arasında bir ayrım yapmıyor. Televizyonu açtıklarında, en sevdikleri içerik oluşturuculardan sevdikleri her şeyi tek bir yerde istiyorlar. gişe rekorları kıran filmlere futbola. Ve hepsini YouTube’da bulabilirler.”

YouTube zaten birlikte yayınlanan 15 saniyelik iki reklam için reklam alanı satıyor, dolayısıyla bu değişiklik çok sarsıcı olmamalı. Variety, yeni 30 saniyelik reklamların bu yıl küresel olarak genişletilmeden önce ilk olarak ABD’de yayınlanacağını bildirdi. WDuraklatılmış YouTube videolarındaki reklamlar agresif görünse de, Hulu bunu çoktan yaptı. Hulu, art arda izleme sırasındaki duraklamalarda reklamları kullanmaya başladı içinde 2018.

YouTube, görünüşe göre reklam stratejisini yeniden canlandırmak için bir baskı yapıyor ve bu yeni televizyon reklamı, en sonuncusu. yineleme. Sıradan YouTube izleyicileri, platformun web sitesinde veya mobil cihazda içerik görüntülerken bir reklam engelleyici kullanabilir, ancak bu çok uzun sürmeyebilir. Bu haftanın başlarında, Redditors bunu fark etmeye başladı YouTube, bazı kullanıcılardan reklam engelleyicilerini devre dışı bırakmalarını veya YouTube Premium’a abone olmalarını istiyor.genel-7