Order 66'dan Kurtulan Jedi'ların Sürekli Büyüyen Listesi başlıklı makale için resim

resim: Lucasfilm

Sipariş 66 biridir Yıldız Savaşlarıen belirleyici anlar– adını ve entrikalarının inceliklerini bilmeden önce bile, destanın en başından beri bir zamanlar binlerce Jedi Şövalyesi olduğunu biliyorduk, sadece onlar için sistematik olarak ortadan kaldırıldı İmparatorluk tarafından. Ama olarak bile Yıldız Savaşları bu anı giderek daha fazla detaylandırıyor, aynı zamanda İmparatorluğun elinden kayıp giden daha fazla Jedi’ı da ortaya çıkarıyor.

Daha fazla modern Yıldız Savaşları medya, prequel’lerin zamanıyla ve hatta şimdi İmparatorluğun Hükümdarlığı olarak bilinen ara yıllarla daha da fazla etkileşime girer, Tarikat’ın düşüşünden kurtulan yeni bir Jedi’ı tanıtmanın veya tanıdık bir yüzün hayatta kaldığını ifşa etmenin cazibesine o kadar direnemez. büyük temizlik Bu, Disney’in Lucasfilm’i satın almasıyla gelen sürekliliğin yeniden başlatılmasından hem önce hem de sonra yıllarca büyüyen bir sayı ve muhtemelen bu dönüm noktasının grafiğini çizdikçe büyümeye devam edecek. Yıldız Savaşları gökada.

Doğal olarak, birçok konuyu ele alacağız. Yıldız Savaşları medya – oyunlardan çizgi romanlara ve kitaplardan TV şovlarına kadar – son zamanlarda olanlar da dahil olmak üzere bazı spoiler olacak. Yıldız Savaşları belirli karakterlerin kaderleri ve dönüşleri hakkında yayınlar. Cesaretiniz varsa tıklayın…

Order 66'dan Kurtulan Jedi'ların Sürekli Büyüyen Listesi başlıklı makale için resimgenel-7