Appeal Studios ve Nacon, yeni bir Gangs of Sherwood videosu yayınladı ve bu video, Robin Hood’un yeniden tasarlanmasından bahsediyor. Beş dakikalık videoda Oyun Direktörü Andrea Di Stefano ve Sanat Direktörü Michael Defroyennes, Robin Hood efsanesini nasıl uyarladıklarını anlatıyor.

Gangs of Sherwood’daki hikaye, Robin Hood efsanesinin benzersiz bir yorumudur. Kahramanların kötü Nottingham Şerifine karşı bir direnişin liderleri olduğu bir savaş hikayesidir. Teknolojik ilerleme, oyunun ortaçağ dünyasına bilim-fantezi bir boyut katan dünyada önemli bir rol oynuyor. Andrea Di Stefano, “Yeni teknoloji, Haçlı Seferleri’nden getirilen ve metali dönüştürmek ve ona büyülü özellikler vermek için kullanılabilen benzersiz bir taş olan Aslan Yürekli sayesinde mümkün oldu” dedi. “Bu hızlı teknolojik ilerleme, ulaşımda ve savaşın gidişatında bir devrime yol açtı. Bizim durumumuzda, çatışmada, karakterlerin düşmanlarla etkileşime girme biçiminde ve ortaya çıkarabilecekleri güçte büyük bir etkiye sahip, bu da patlayıcı ve muhteşem savaşlarla sonuçlanıyor.

Maceraları sırasında oyuncular, bazıları kesinlikle tanıdık olacak çok çeşitli büyüleyici ortamları keşfedecekler. Michael Defroyennes’in açıkladığı gibi, “Örneğin kuşatma altındaki Locksley köyünden başlıyoruz ve tabii ki Sherwood Ormanı ve Nottingham şehri gibi başka ikonik yerler de olacak. Ayrıca, dünyanın nasıl savaşlarla parçalanmış olduğunu ve teknolojiden kaynaklanan kirliliğin çevreyi nasıl etkilediğini göstermek için çeşitli bölgelerin kasvetli yönlerini vurgulamak istedik.”

İlk olarak iki ay önce ortaya çıkan Gangs of Sherwood, Robin Hood’un en ünlü dört karakterini içeriyor: Friar Tuck, Little John, Maid Marian ve tabii ki Robin Hood. Oyunda Alan-a-Dale gibi daha az bilinen karakterler de var.

Gangs of Sherwood, bu sonbahar 2023’te PS5, Xbox Series X|S ve PC’de piyasaya sürülecek.oyun-6