Zoom Video Communications Salı günü Anthropic’e açıklanmayan bir meblağ yatırdığını ve yapay zeka girişiminin teknolojisini video konferans platformuna entegre edeceğini söyledi.

Bu hareket, Zoom’un işletmeler için baskın video konferans aracı olan Microsoft Teams’e karşı rekabet ederken tekliflerini yapay zeka ile güçlendirmeye yönelik son çabasını işaret ediyor.

İşbirliği kapsamında, Microsoft destekli OpenAI teklifleriyle doğrudan rekabet eden büyük bir dil modeli olan Anthropic’in Claude’u Zoom’un platformuyla entegre edilecek.

Claude, insan benzeri metin çıktılarıyla istemlere yanıt vererek ChatGPT’ye benzer görevleri gerçekleştirmek üzere tasarlandı ve önce bir çağrı merkezi hizmeti olan Zoom İletişim Merkezi’ne eklenecek.

Mart ayında Zoom, Zoom IQ asistanına konuşma özetleri ve mesaj taslakları gibi AI odaklı yetenekler eklemek için OpenAI ile bir ortaklık duyurdu.

Şubat ayında Microsoft Teams, uygulamanın ChatGPT tarafından desteklenen premium bir sürümünü sunarken, Salesforce Slack de ChatGPT’yi işbirliği yazılımı Slack’e entegre etmeyi planladığını söyledi.

© Thomson Reuters 2023


Vivo X90 Pro nihayet Hindistan’da görücüye çıktı, ancak şirketin 2023 için amiral gemisi akıllı telefonu selefine göre yeterli yükseltme ile donatılmış mı? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, FacebookVe Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Apple Eski Çalışanı ABD’de Şirketin Sürücüsüz Sürüş Teknolojisini Hırsızlık İddiasıyla Suçlandı

genel-8