Tesla, üretime hazır bir şasi gibi görünen Tesla Botlarının yeni görüntülerini gösteriyor, şimdi ilk açıklamalarında gördüğümüz bazı tökezlemeler olmadan (yavaşça) ilerliyor. Görünüşe göre robotlar, nesneleri almak ve nesneleri tanımak gibi başka şeyler de yapabiliyor.

Tesla’nın insansı bir robot olarak tasarlanan Bot’u, ilk olarak geçen yıl şirketin AI Day etkinliğinde ortaya çıkmıştı. O zamanlar Tesla, robotun sahnede herhangi bir el emeği yapmak bir yana, zar zor ilerleyebildiği botun yalnızca yapısız bir versiyonunu gösterebiliyordu. Bir üretim modeline daha yakın olması gereken bir versiyon gösterildi, ancak bir stant tarafından tutuldu ve yalnızca seyirciye el sallayabildi. Şimdi Tesla, bu modele daha çok benzeyen, ancak biraz yavaş da olsa bağımsız hareket eden robotlar gösteriyor.

Video, motor tork kontrolü, çevre keşfi ve ezberleme, insan tarafından izlenen hareketlerden yapay zeka eğitimi ve nesneleri manipüle etme dahil olmak üzere Tesla Bot projesine yönelik bazı özel güncellemeleri vurgulamaktadır. Bir Tesla Botu, bir konteynerden nesneleri alıp ikinci bir konteynere koyarken gösterildi; bu, botun yapay zekasını bir insan gösterisinden eğitmenin bir örneği olarak da gösterildi.genel-2