Google geçen hafta pek çok şey duyurdu. G/Ç konferansının ana teması, yeni Pixel 7a, Pixel Fold ve Pixel Tablet cihazları da dahil olmak üzere yazılım ve donanım yelpazesindeki yeni AI girişimlerine odaklandı.

Bu son ürün olan tablet, Google’ın 2015’te Pixel C’nin piyasaya sürülmesinden bu yana yeni bir Android tablet yaratma girişimidir. Yani bu küçük bir şey değil.

2019’da Google’da tabletlerle işlerini bitirdiklerini ve bunun yerine Chrome OS cihazlarının dokunmatik deneyimini geliştirmeye odaklandıklarını söyledi. Ve yine de, dört kısa yıl sonra, şimdi ön sipariş verebileceğiniz ve teslimatları 20 Haziran’da başlayan yeni bir tabletle karşınızdayız.

Google neden 679 €’ya bağlantılı bir ekran yayınladı?

I/O’nun açılış konuşmasında, Google’da ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Rose Yao, Pixel Tablet’i tanıtmak için sahne aldı. Sesle yazmanın tabletin yazılım klavyesiyle yazmaktan daha hızlı olduğunu gösterdi (şaşırtıcı değil) ve Hoparlör Şarj Yuvasının tableti şarjlı ve kullanıma hazır tuttuğuna dikkat çekti. Ayrıca, tabletin kenetlendiğinde akıllı merkez işlevlerini de sergiledi.


Hazel'daki Google Pixel Tablet yerinden çıkarılıyor


Google

Hepsi ilginçti ama aynı zamanda… kafa karıştırıcıydı. Google neden 679 €’ya bağlantılı bir ekran yayınladı? Yoksa dokunmatik yüzey mi? Söylemesi zor. Yine de duyuru ve tüm pazarlama materyalleri, tabletin “akıllı ekran” yönüne odaklanıyor.

Ben de dahil olmak üzere birçok kişi, tabletleri üretkenliği artıran dizüstü bilgisayarlar olarak kullanıyor. Bu nedenle, özel bir klavye kılıfı (izleme dörtgeni bonusu ile birlikte), 2023’te bir tablet için büyük bir zorluk. İnsanlar e-postalarını yanıtlamak, hatta Google Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar’da çalışmak istiyor ve bunların hepsini bir tablette gerçekleştiriyor. Yine de Google, Pixel tableti kesin bir şekilde bir eğlence cihazı ve bir ana merkez olarak konumlandırıyor, başka bir şey değil.

Bir tablette birden fazla kullanıcı desteği

Ancak konuşmasının sonlarına doğru Yao, beni sandalyemde doğrultan bir özellikten kısaca bahsetti: tablette birden fazla kullanıcı desteği.

Gösteri, 2 saat 5 dakikalık dersin yalnızca 17 saniyesini aldı (evet, saydım). İşte tam olarak bu özellik hakkında söylediği şey “Tabletlerin sıklıkla paylaşıldığını biliyoruz, bu nedenle ev için bir tabletin birden çok kullanıcıyı desteklemesi gerekir. Pixel tablet, kullanıcılar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır, böylece gizliliğinizi korurken kendi uygulamalarınıza ve kendi içeriğinize sahip olursunuz.”

İşte nasıl çalıştığı:


çoklu kullanıcı desteği-on-pixel-tablet.gif


Google ve Jason Cipriani/ZDNET

O haklı. Google haklı. Tabletler evde paylaşılır. Bu nedenle tablet kullanıcıları, bir çerçevede kullanılmadıkça Apple’ın iPad’inde olmayan bir özellik olan çoklu kullanıcı desteğini hak ediyor. eğitici Veya profesyonel. “Paylaşılan iPad” adı verilen bu özellik, öğrencilerin ve iş arkadaşlarının tabletleri özel olarak paylaşmasına olanak tanır.

Bu nedenle iPad’de çok kullanıcılı destek teknik olarak mümkün, ancak Apple kasıtlı olarak bunu ortalama bir müşteriye sunmamaya karar verdi. Ve bu bir utanç.

Tabii ki, Google’ı tam bir zafer ilan etmeden önce Pixel Tablet’in çok kullanıcılı destek özelliğini kendim kullanmam gerekecek. Ama oldukça umut verici görünüyor. Yukarıdaki GIF’te, kullanıcı değiştiğinde duvar kağıdının da değiştiğine dikkat edin. Bu küçük bir ayrıntı ama bize bir tableti her kullanıcı için tamamen özelleştirme konusunda fikir veriyor. karşılamaya hazırım.

Basit bir özelliğin tableti hemen benim için daha çekici hale getirmesi çılgınca. Eşim ve çocuklarımla tablet paylaşmak, yapmayı çok istediğim bir şey. Ve şimdilik, bunu yapmanın tek yolu iPad’imi bırakıp bir Pixel tablet almak gibi görünüyor.


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15