Avatar: The Way of Water, 7 Haziran’da Disney+, Disney+ Hotstar ve Max’te (mevcut olan her yerde) yayınlanacak. Sizi Pandora’nın egzotik diyarlarına geri götüren James Cameron’ın merakla beklenen devam filmi, dünya çapında 16 Aralık’ta sinemalarda gösterime girmesinden 173 gün sonra gelecek. Bu, yayından akışa geçiş arasında neredeyse yarım yıllık bir boşluk anlamına geliyor – Disney, filmlerin yayın platformu Disney+’ta kullanıma sunulmasından önce en az 45 günlük bir pencere uygulamıştı. Bu sefer film, yapım şirketi 20th Century Fox ile Warner Bros.

Hindistan’da – Disney+ Hotstar’da – Avatar 2 İngilizce, Hintçe, Tamilce, Telugu, Malayalam ve Kannada dillerinde yayınlanacak. Marvel Sinematik Evreni filmlerinden farklı olarak, en boy oranını genişleterek ekranda daha fazla resim sağlayacak bir IMAX Enhanced versiyonundan söz edilmiyor. Bununla birlikte, Dolby Vision/Atmos özellikli bir 4K Ultra-HD sürümü, İspanyolca altyazılı Apple TV’de VOD olarak satın alınabilir. Film 3 saat 12 dakika sürüyor ve şu anda 1 numarayı alıyor. Tüm zamanların en çok hasılat yapan filmleri arasında 3. sırayı alarak, Cameron’ın kendi 1997 yapımı felaket aşk filmini geride bıraktı. titanik. Avatar 2, dünya çapındaki gişede 2.319 milyar dolar (yaklaşık 19.064 Rs) kazandı.

Aynı zamanda iki akış platformunda prömiyer yapacak büyük bir sürüm için de garip görünebilir. Bunun, 20th Century Studios’un Warner Bros ile yaptığı anlaşmanın zamanlaması ile ilgisi var. İlki – ’20th Century Fox’ adı altında – bir akış platformu veya sahibi yoktu ve bu nedenle, filmlerini toplu olarak yayınlamak için bir sözleşme imzaladı. yalnızca HBO Max ve Disney+ ve Hulu gibi Disney hizmetlerinde. Stüdyo Disney’e ait olmasına rağmen, Avatar 2 için veya daha doğrusu 2022 çıkış yılına kadar stüdyonun oyunlarının yarısı için WB ile yaptığı anlaşmayı onurlandırmak zorunda.

İlk filmdeki olaylardan 15 yıl sonra geçen Avatar: Suyun Yolu, Jake Sully (Sam Worthington) ve Neytiri’yi (Zoe Saldaña), ay gezegeni Pandora’nın yemyeşil ormanlarında gelişen beş çocuğun ebeveyni olarak görüyor. Dirilen Rekombinant Albay Miles Quaritch (Stephen Lang) ve diğer “Gök İnsanları”, kaçmak zorunda kalan ve onlara suyun yollarını öğreten ve onlara yardım eden kıyı şeridinde yaşayan Metkayina klanından yardım istemek zorunda kalan aile için yeni bir meydan okuma getiriyor. yaklaşan savaşa hazırlanın. Film, En İyi Film kategorisinde aday olmasının yanı sıra En İyi Görsel Efekt dalında Oscar kazandı. Cameron ayrıca daha önce Avatar 3’te yerlilerin ateş kültürünü tanıttığını ima etmişti.

Avatar: The Way of Water, 7 Haziran’da Disney+, Disney+ Hotstar ve HBO Max’te mümkün olan her yerde çıkıyor. Film Hindistan’da İngilizce, Hintçe, Tamilce, Teluguca, Malayalamca ve Kannada dillerinde izlenebilecek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8