ABD’li ağ donanımı üreticisi Cisco Çarşamba günü, Hintli müşterilerin artan talebini karşılamak ve küresel tedarik zincirini çeşitlendirmek için yönlendiriciler ve anahtarlar da dahil olmak üzere ürünleri Tamil Nadu’da üreteceğini duyurdu.

Cisco CEO’su Chuck Robbins de özetlenen küresel oyuncular için bir üretim hedefi olarak ülkenin agresif bir şekilde konumlandırılmasının ortasında, buradan 1 milyar $ (yaklaşık 8.209 Rs. 8.209 crore) kombine ihracat ve yerel üretimi hedeflemeyi planlıyor.

Şu anda Hindistan’ı ziyaret eden Robbins, Başbakan Narendra Modi ile görüştü ve Dışişleri Bakanı S.Jaishankar, Elektronik ve Bilişim, Girişimcilik ve Beceri Geliştirme Devlet Bakanı Rajeev Chandrasekhar, NITI Aayog CEO’su BVR Subrahmanyam, ve Telekom Sekreteri K Rajaraman.

Robbins, Başbakan ile yaptığı görüşmenin üretimden becerilere ve Cisco’nun programlarına ve Yapay Zekadan 5G’ye ve sürdürülebilirliğe kadar değiştiğini söyledi.

Cisco CEO’su Pazartesi günü Reliance Industries Başkanı Mukesh Ambani ile de görüştü ve “iyi bir sohbet” olarak nitelendirdi. Robbins, Cisco’nun Reliance Jio ve Bharti Airtel gibi telekom operatörleriyle “harika bir ilişkisi” olduğunu söyledi.

Cisco Başkanı ve CEO’su Robbins, “Bugün, Hindistan’daki ve dünya genelindeki müşterilerimize en son teknolojileri sunmanın bir sonraki adımı olarak, Hindistan’ın üretim yeteneklerine yönelik stratejik yatırımları duyuruyoruz” dedi.

Hızla gelişen bir dijital ekonomi tarafından desteklenen Hindistan, ABD ağ devi için bir yenilik ve iş odak noktası ve Cisco’nun üst düzey patronu, şirketin buradaki ortaklıklarına derinden bağlı kaldığını söyledi.

Ancak Cisco, ülkeye akıtacağı yatırım miktarını açıklamadı.

Hareket, Hindistan’ın üretimi zorlamak ve kendisini küresel bir merkez olarak konumlandırmak, uluslararası oyuncuları etkilemek için kolaylaştırıcı politikalar oluşturmak ve teşvikler dağıtmak istediği bir zamanda geldi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre üretim tesisi, yeni nesil hizmetlerin ve uygulamaların uygun maliyetli bir şekilde sunulmasını sağlamak ve karmaşık bulut bilgi işlem ortamlarını desteklemek için Cisco’nun teknolojisini kuracak. İlk işlerin 1200 aralığında olduğu görülüyor.

Bildiride, ürünlerin, giderek hibritleşen ve dijitale öncelik veren bir dünyada çevikliği geliştirmeye çalışan şirketlerin dinamik taleplerini karşılayabileceği de eklendi.

Cisco şu anda Hindistan’da test, geliştirme ve lojistik dahil olmak üzere temel üretim yeteneklerini geliştiriyor ve şirket içi onarım operasyonlarını genişletiyor. Tedarik zinciri esnekliğini desteklemenin, tedarik sürelerini kısaltmanın ve müşteri deneyimini yükseltmenin yanı sıra bu, yerel ekonomiye daha fazla ivme katacaktır.

Cisco Hindistan ve SAARC Başkanı Daisy Chittilapilly, “Hindistan, Cisco için stratejik öneme sahip ve Hindistan’a güvenmeye devam ediyoruz. Bugünkü duyuru, Cisco için büyümenin bir sonraki aşamasına güç sağlamak için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor” dedi.

Hindistan, Cisco için önemli bir pazar ve ABD dışındaki en büyük ikinci Ar-Ge merkezidir. Şirket, 1995 yılında Hindistan’da faaliyete geçti. Cisco daha önce Hindistan’da Cisco ürünlerinin yerli üretimine odaklanan üretim çabaları başlatmıştı. Tutarlı talep eksikliği ve destekleyici bir ekosistem nedeniyle bu üretim hatları kapatıldı.

Bu yeni girişim, Hindistan ve küresel pazarlar için üretime odaklanacak ve yerel tedarikçilerden oluşan bir ekosistem oluşturmayı amaçlıyor.

Şirketin şu anda 17 uluslu küresel bir üretim ayak izi var. Bölgeye ve hatta Avrupa’ya ihracat için de Made in India ürünlerini kullanmayı planlıyor.

Şirket Hindistan için üretim planlarını açıklarken Robbins, Cisco’nun ilk ürünleri 12 ay içinde hattan çıkaracağını ve bir süre içinde daha geniş bir Hindistan Malı ürün yelpazesine yayılacağını söyledi. Cisco’nun Hindistan’daki üretimi, şirket isimlerini açıklamasa da sözleşmeli üreticileri ve ortakları aracılığıyla gerçekleştirilecek. Robbins, Hindistan’daki enerjinin “inanılmaz” olduğunu söyledi. “Hindistan dijitalleşme konusunda tonlarca ilerleme kaydetti. Hindistan’ın hırsı çok açık ve burada hissettiğim ivme inanılmaz” dedi.

Dışişleri Bakanı Jaishankar bir tweet’te şunları söyledi: “@Cisco Başkanı ve CEO’su @ChuckRobbins ile iyi bir toplantı. Hindistan-ABD dijital ortaklığını büyütmeyi tartıştık.” Birlik bakanı Rajeev Chandrasekhar ayrıca tweet attı, “@ChuckRobbins Başkanı ve CEO’su @Cisco ile tanışmak ve #NewIndia ve dünya için kritik #telekom ürünleri üretmeye yönelik dönüm noktası niteliğindeki kararlarını öğrenmek büyük bir zevkti. Cisco’nun #IndiaTechade’deki ortaklığını güçlendirmeyi sabırsızlıkla bekleyin. , #SiberGüvenlik ve #DijitalBeceriler.”


OnePlus kısa süre önce Hindistan’da yalnızca Halo Green renk seçeneğiyle satılan ilk tableti olan OnePlus Pad’i piyasaya sürdü. Bu tablet ile OnePlus, Apple’ın iPad’inin hakim olduğu yeni bir bölgeye adım attı. Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8