Binance Cuma günü, ülkenin kripto para borsaları için yatırımcı limitleri ve zorunlu kayıtlar da dahil olmak üzere bir dizi yeni yönerge yayınlamasından haftalar sonra Kanada’dan çekildiğini söyledi.

Kanada, son aylarda bir ön kayıt sürecinin başlatılmasıyla kripto varlık ticaret platformları için düzenlemeleri sıkılaştırdı. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun web sitesine göre, kurallara uymayan şirketler olası yaptırımlarla karşı karşıya kalacak.

Kripto borsası Binance bir tweet’te “Maalesef, kripto para borsalarına sağlanan sabit paralar ve yatırımcı limitleriyle ilgili yeni kılavuz, Kanada pazarını şu anda Binance için artık savunulamaz hale getiriyor” dedi.

Binance, en son kılavuza katılmadığını ve ülkedeki kripto işlemleri için kapsamlı bir çerçeve oluşturmak üzere Kanadalı düzenleyicilerle işbirliği yapmayı umduğunu söyledi.

Kanadalı Changpeng Zhao tarafından kurulan kripto borsası, “Kanadalı kullanıcılar bir kez daha daha geniş bir dijital varlık paketine erişme özgürlüğüne sahip olduklarında bir gün piyasaya geri döneceğimizden eminiz.” dedi.

Dijital varlıklar sektörü, özellikle Kasım ayında Binance’e rakip olan FTX’in çöküşünden bu yana dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin hedefinde yer alıyor ve bu da en büyük dijital paraların fiyatlarında bir piyasa bozgunu tetikledi.

Sektörün piyasa değerinden bir trilyon dolardan fazla silinen 2022 kripto kışının başlamasının ardından, milletvekilleri ve menkul kıymetler düzenleyicileri, kripto şirketlerinin nasıl çalıştığına ve müşteri fonlarını nasıl elinde tuttuğuna ilişkin açıklamalar için daha sıkı kurallar talep etti.

Mart ayında, Binance ve CEO’su Zhao, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından, düzenleyicinin “yasadışı” bir borsa ve “sahte” bir uyum programı olduğunu iddia ettiği bir şeyi işlettikleri için dava edildi.

© Thomson Reuters 2023


Google I/O 2023, Google’ın ilk katlanabilir telefonu ve Pixel markalı tabletinin lansmanının yanı sıra yapay zekaya önem verdiğini defalarca söylediğini gördü. Bu yıl şirket, uygulamalarını, hizmetlerini ve Android işletim sistemini yapay zeka teknolojisiyle güçlendirecek. Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8