Yaklaşık yedi yıldır uzaktan çalışan biriyim. Bir şehre gidip gelmenin stresli katılığına katlanmak zorunda kalmamayı ne kadar takdir etsem de ofis bir evden Varoşlarda, derinden yalnız hissettiğim zamanlar oluyor. Editörlerimden hikayeler aktarmayı ve fikirlerimi nasıl algıladıklarını anlamak için yüz tepkilerini görmeyi seviyorum. Ben de etkileyici bir konuşmacıyım ve bazen bir veya iki metinle tam olarak ifade edemiyorum.boyutlu görüntülü sohbet. Keşke Google’ın Project Starline gibi zıt kıyılarda çalışıyor olmamıza rağmen iş arkadaşlarımla bağlantı kurmama yardımcı olacak bir şeye sahip olsaydım.

Gözlüksüz bir Starline Projesi’nin arkasındaki önermeyi seviyorum 3 boyutlu video Efekti elde etmek için derinlik kameraları, yapay zeka destekli 3D modelleme ve ışıklı alan ekranı gibi teknolojilerin bir karışımını kullanan konferans kabini. aslen Google tanıttı salgının zirvesinde. Ama bu hafta, sırasında onun yıllık Google I/O geliştirici konferansışirket duyurdu teknolojiyi benimsemeye istekli işletmelerde konuşlandırmayı kolaylaştıracak Starline prototipine güncelleme. Hâlâ üzerinde çalışılıyor ve çözülmesi gereken daha çok ilginçlik var gibi çözümlerden daha Logitech Hayaletama şimdi çok daha küçük. Kısa bir gösteri aldım I/O’yu şahsen ziyaret ederkenve fotoğraf ya da video çekemesem de evden çalışma hayatımın çok daha kolay olduğunu hayal ettim böyle bir şeye erişim ile.

Gösterinin ilk birkaç saniyesinde aldığım tekinsiz vadi havasına rağmen, Project Starline’ın sevdiğim yanının beni katılmaya teşvik etmesi olduğunu fark ettim. Göz teması kurmak için neredeyse merceğe bakmadığım ve bunun yerine ekrana baktığım bir web kamerası sohbetinin aksine, Starline tamamen önümdeki kişiye odaklanabilmem için bana kameraları unutturdu: Andrew Nartker, Project Starline ekibinin lideri. İnsanlarla yüz yüze etkileşim kurarken sahip olduğum farkındalığın aynısı.

Nartker benimle konuşurken projeksiyonunu inceledim. sunum. Yapay zeka, Starline ekranına monte edilmiş üç kamera modülünden onun benzerliğini bir araya getirirken, etrafındaki kenarları gerçek zamanlı olarak görebiliyordum. bana biraz o sahneyi hatırlattı Yok etme (üzgünüm, spoiler uyarısı), Natalie Portman’ın makine öğrenimi girişiminin canlı tasviri gibi görünen bir şeye dönüştüğünü gördüğünüz yer bir insan vücudunun benzerliğini bir araya getirmek için. o kadar korkunç değildi filmdeki gibi, ama mevcuttu Yakından bakarsam, bilgisayarın işini yaptığını görmek için yeterli. Tuhaf bir şekilde bu, gösterimiz sırasında rahatlamama yardımcı oldu ve elendi. gerçek hayattaki bir insanla konuşmaktan kaynaklanan kaygının bir kısmı, ancak kilometreniz değişebilir.

Genel olarak, Project Starline cidden harika, ancak küçültülmüş olmasına rağmen henüz hazır değil (ve normal kameralarla çalışacak şekilde yapılmıştır). Yine de Gerçek zamanlı olarak benzerliğinizi işleyen bir bilgisayar fikri insanları korkutabilirnihai bir nihai sürümünü tasavvur etmek daha iyidir bu, zaten kullandığınız web kamerasının daha ilgi çekici bir 3D versiyonu olarak. Podcast partnerim ve benim yıllar içinde nasıl yakın bir ilişki geliştirdiğimizi düşünüyorum çünkü Google Meet ve bunun, kayıt oturumlarımızın aynı odadaymışız gibi hissetmesine nasıl yardımcı olabileceği. Nartker’e Starline’ı bu kapasitede çağın bant genişliği sınırlamaları içinde kullanmanın mümkün olup olmadığını sordum. Google’ın sahip olduğuna dair bana güvence verdi. yeterince sıkıştırdı G/Ç’de vergilendiren bir teknoloji olmadığınıgeri kalanımızın akıllı telefonlarımız ve dizüstü bilgisayarlarımızla oturum açmakta zorlandığı bir Wi-Fi ağında çalıştı.

Project Starline, Salesforce, WeWork ve T-Mobile’ın işyerlerinde test ediliyor. Şu anda hala kurumsal odaklı bir teknoloji. Ancak bunun evime gelmesi fikri beni heyecanlandırıyor, çünkü bu, beynimi evimden hiç çıkmadan gerçek insan etkileşimi için kandırabileceğim anlamına geliyor. İçimdeki içe dönük son derece memnun. Bir sonraki adım, patronları işin geleceği olduğuna ikna etmektir: çalışanlara tam uzaktan erişim sağlarken onlara kendi uçlarında gezinme özgürlüğü verme yeteneği.

En azından, Starline’ı döndürmek iki yönlü bir kabinden duvara bir vaat ediyor uyarlanabilir gelecek, ancak hologram tarzı teknolojinin ekstra beklemeye ve maliyete değip değmeyeceği veya insanların büyük ekranlar ve göz temasını korumayı kolaylaştıran kamera hileleriyle mutlu olup olmayacağı sorusu hala açık değil..genel-7