CD Projekt Red’in çalışmaları arasında, Boston merkezli stüdyo The Molasses Flood’un (daha önce Drake Hollow ve The Flame in The Flood’un) biraz daha deneysel bir versiyonu olan Project Sirius da dahil olmak üzere birçok The Witcher projesi var. Ne yazık ki, Project Sirius kısa süre önce yolda bir tümseğe çarptı ve CD Projekt Red, “Project Sirius’un orijinal konseptinin kapsamını ve ticari potansiyelini” yeniden değerlendirdiğini ve “bu proje için yeni bir çerçeve formüle ettiğini” duyurdu.

Bu kulağa çok umut verici gelmiyordu, ancak görünüşe göre bugün olduğu gibi perde arkasında işler en iyi şekilde yoluna girmiş olabilir. CD Projekt Red yeni bir not yayınladı, Sirius Projesi için resmi olarak yeni bir çerçeve tanımladıklarını söyleyerek. İlginç bir şekilde, görünüşe göre CD Projekt Red, geçmişteki Project Sirius harcamalarından eskisi kadar büyük bir pay almıyor. Daha önce CDPR, Sirius Projesi geliştirme maliyetlerinde yaklaşık 8 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü almayı planlıyordu, ancak şimdi bunu kısmen tersine çevirerek zarar yazmalarını yaklaşık 5 milyon dolar azaltıyorlar. Bunun ne anlama geldiğini kesin olarak bilmesek de, CD Projekt Red ve The Molasses Flood’un mevcut Sirius Projesi çalışmalarının bir kısmını kurtarmaya karar verdiklerini gösteriyor gibi görünüyor.

The Witcher evrenine “yenilikçi bir yaklaşım” olacağı ve “unutulmaz bir hikaye” anlatacağı dışında, Project Sirius hakkında çok az şey açıklandı. Bu yılın başlarında, bir dizi The Molasses Flood iş reklamı, oyunun aksiyona dayalı dövüş, kooperatif, prosedürel olarak oluşturulmuş unsurlar ve dallara ayrılan veya doğrusal olmayan hikaye anlatımı içereceğini gösterdi. Daha geleneksel bir RPG deneyiminden çok, bazı hikaye öğeleriyle çok oyunculu bir canlı hizmet oyunu gibi görünüyor. Elbette, “yeni çerçeve” kurulduğuna göre, Proje Sirius’un neye dönüşmüş olabileceğini tam olarak bilmiyoruz, ancak bunun değiştiğini sanmıyorum. O fazla.

CD Projekt Red, The Witcher Project Sirius için platformları veya bir çıkış aralığını duyurmadı, ancak çok erken olmasını beklemeyin. Ne düşünüyorsun? Sirius Projesi’nin sonunda nasıl bir şekil alabileceğini görmek ister misiniz? Yoksa projeyi çevreleyen belirsizlik sizi erteledi mi?

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17