AMD sadece ilan edildi şirketlerinin yeni nesil Veri Merkezi ve Yapay Zeka teknolojisini bu hafta olan 13 Haziran’da açıklayacaklarını söylediler.

AMD Veri Merkezi ve Yapay Zeka Teknolojisi Sergisi, Geleceğin EPYC CPU’larına ve İçgüdü Hızlandırıcılarına Odaklanmak İçin Bu Hafta

AMD, etkinlikte hangi ürün gruplarını sunacağını özellikle açıklamadı, ancak ana tartışma, veri merkezi ve yapay zeka ürünleri ile ilgili olacak. AMD’nin yeni nesil Bergamo, Genoa-X ve Siena ürünlerini bu çeyreğin sonunda piyasaya süreceğini biliyoruz ve bunun yanı sıra geleceğe dair bir fikir de sunulabilir.

AMD ayrıca, şirketin yapay zeka stratejisinin sorumluluğunu üstleneceğini söylediği Instinct MI300 hızlandırıcılarından da bahsedecek. AMD, hem Intel hem de AMD’ye rağmen aynı segmentte NVIDIA’nın başarısını gördükten sonra yakın zamanda yapay zekayı 1 numaralı stratejik önceliği haline getirdi. yapay zeka segmentinde NVIDIA ile eşleşmeleri veya hatta ona yaklaşmaları gerektiğinde yetişmeleri gereken çok şey var. Instinct APU’lar piyasaya sürüldüğünde ilk çok kalıplı yonga çözümü olacak ve NVIDIA’nın Hopper ve Intel’in Ponte Vecchio yongalarına karşı rekabet edecek.

AMD’nin veri merkezi pazarı için neler sunacağını görmekten kesinlikle heyecan duyuyoruz ve ayrıca sırasıyla 2024 ve 2026’da beklenen Zen 5 ve Zen 6 ürünlerini içeren güncellenmiş bir yol haritası bekleyebiliriz. Yeni nesil EPYC Turin serisinde Zen 5 “Nirvana” çekirdekleri bulunacak ve önümüzdeki yıl da piyasaya sürülmesi beklenirken, ondan sonraki neslin Venedik olarak adlandırılması ve Zen 6 “Morpheus” çekirdeklerini kullanması bekleniyor. Etkinlikte bu yeni çiplere bir göz atabilir ve çok sayıda başka önemli duyuru da bekleyebiliriz.

Etkinliğin tarihini kaydettiğinizden emin olmak için aşağıdaki basın bültenine bakın:

Basın bülteni: Bugün AMD, şirketin büyüme stratejisini ve genişleyen ürün portföyü ile veri merkezi ve yapay zeka yeteneklerini sergilemek için yüz yüze ve canlı yayınlanan bir etkinlik olan “AMD Veri Merkezi ve Yapay Zeka Teknolojisi Prömiyeri”ni duyurdu. AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su’ya diğer AMD yöneticileri ve önemli müşteriler katılarak yeni ürünleri detaylandıracak ve veri merkezi, yapay zeka, uyarlanabilir ve yüksek performanslı bilgi işlem çözümlerinde ivme kazanacak.

Canlı yayın 13 Haziran Salı günü saat 10:00 PT’de başlayacak. www.amd.com/datacenter yanı sıra Youtube kanalı.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17