twitter dır-dir üzerinde her ikisinin de sonu düzgün olmadığı için eleştiri ve tartışma moderatör görüntüleri Allen, Teksas katliamı çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Kurbanın kanlar içinde cesedini gösteren korkunç görüntüler yayınlandı. Twitter’da, izleyicileri rahatsız edici içerik konusunda uyaran bir sorumluluk reddi beyanı olmadan.

Korkunç görüntüler polisin açıklamasının ardından ortaya çıktı. AR-15 tarzı uzun bir silah taşıyan bir silahlı adam tüfek ve bir tabanca Allen’daki alışveriş mağazalarında H&M mağazasının yakınında ateş açtı ve en az sekiz kişiyi öldürdü ve yedi kişiyi yaraladı. Kurbanların yaşları beş ile 61 arasında değişiyordu ve Twitter’da yayınlanan bir fotoğrafta aralarında bir çocuğun da bulunduğu çok sayıda ceset görülüyor.

Twitter, platformunda sansürlenmemiş içeriği hiçbir zaman tamamen yasaklamadı ve Ukrayna Savaşı’nın görüntülerinin çevrimiçi olarak yayınlanmasına izin vererek, savaşta öldürülen veya yaralanan insanların fotoğraflarının bilgilendirici ve haber değeri taşıdığı iddiasını ortaya attı. Aynı şey, Cumartesi günü küçük Teksas kasabasını vuran yıkım için de geçerli gibi görünüyor. Foto muhabiri Pat Holloway, “Bu aile, herkesin görmesi için Twitter’da ölen akrabalarını görmeyi hak etmiyor” dedi. New York Times.

Gizmodo, çekimin grafik görüntülerini içeren sosyal medya gönderilerine bağlantı vermiyor.

Bazı kullanıcılar, bu ülkedeki daha büyük bir soruna, silahlı şiddetin önlenemez artışına dikkat çekmek için kurbanların ve saldırganın resimlerini yayınladı. bu Silahlı Şiddet Arşivi Yalnızca bu yıl ABD’de dört veya daha fazla kişinin yaralandığı veya öldüğü 201 toplu silahlı saldırı düzenlendiğini bildirdi ve bazı gönderiler Cumartesi günkü silahlı saldırı ile silah kısıtlamalarının olmaması arasında bir paralellik kurdu. The Times, bir tweet’te “NRA’nın Amerikası” yazarken, başka bir kişi “Bu hiçbir yere gitmiyor” yazdı.

Twitter’da moderasyon neredeyse yok oldu Elon Musk platformu Ekim ayında satın aldığından beri. O sırada, bir içerik moderasyon konseyi kuracağına söz verdi, ancak neredeyse anında geri adım attı ve bunun yerine Aralık ayında güven ve güvenlik konseyinin mevcut üyelerini görevden aldı. Twitter’da toplu işten çıkarmalar.

Rahatsız edici görüntüler Twitter akışında belirmeye devam ediyor ve bir kullanıcı gönderildi bir hesabı görüntüleri yayınladığı için şikayet ettiklerinde, “hassas medya politikasını” ihlal etmediğini belirten bir yanıt aldıklarını söylediler. “Dikkat edin, bu, Teksas, Allen’da vahşice vurularak öldürülen çocukların ve yetişkinlerin görüntülerini bildiriyordu.” Başka bir kullanıcı, Allen’ın vurulduğu fotoğraflardan şikayetçi oldu. yazı”… Memleketime yapılan saldırı sırasında grafik görüntülerden kaçınmayı veya güvenilir bilgilerin deşifre edilmesini neredeyse imkansız hale getirecek kadar kötü bir şekilde bu uygulamayı bozduğu için Elon Musk’a kocaman bir orta parmak.”

Columbia Üniversitesi Tow Dijital Gazetecilik Merkezi’nin direktörü ve profesörü Emily Bell, yazdı on Twitter: “Aileleri henüz öldüklerini bilmeyebilecekleri, kolayca teşhis edilebilen ölü çocukları ve yetişkinleri göstermenin erdemli veya etik hiçbir yanı yok. Son derece etik dışı – ölüm halinde kurbanların ve ailelerinin mahremiyetini ve haysiyetini ortadan kaldırıyor.” “Yalnızca Musk’ın tıklama çiftliğine hizmet ediyor” diye ekledi.

genel-7