Bir iPhone yerine bir Android telefon seçmenin nedenlerinden biri, özelleştirme açısından elde ettiğiniz esnekliktir ve bunun gerçekten üçüncü taraf Android rampalarından daha iyi bir örneği yoktur.

Bu terimle daha önce hiç karşılaşmadıysanız, bir başlatıcı Android telefonunuzun ana ekranını yeniler. Sadece farklı bir duvar kağıdından bahsetmiyoruz: başlatıcılar size simgeler, renkler, menüler ve Android işletim sistemi tarafından yönetilen hemen hemen her ekran üzerinde kontrol sağlar. Bu araçlar, ana ekrandaki kısayol sayısından bildirimlerinizin çalışma şekline kadar her şeyi yönetmenize olanak tanır; ayrıca telefonunuzun arayüzünün nasıl göründüğü konusunda size çok daha fazla kontrol sağlarlar.

Örneğin, büyük boyutlu uygulama çekmecesi simgeleri veya tümü mavi renkli simgeler istediğinizi varsayalım. Belki varsayılan e-posta uygulaması kısayolunuzda özel bir okunmamış sayım rozeti istiyorsunuz veya uygulamalarınızın bir simgeler ızgarası yerine bir liste olmasını istiyorsunuz. Tüm bu özelleştirmeler ve daha fazlası, başlatıcılar aracılığıyla kullanılabilir. Aslında, ekledikleri ince ayarlar o kadar kullanışlı ki Google, bazılarını Android’e uygun şekilde eklemeye başladı.

Başlatıcıların kurulumu ve kaldırılması kolaydır ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok mükemmel öğe vardır. Bunları yönetmek için talimatları ve isterseniz denemeniz için favorilerimden bir seçkiyi aşağıya ekledim.

Başlatıcıları yükleme ve yönetme

Belirtildiği gibi, bir başlatıcı kurmak kolaydır. Hem Pixel hem de Samsung telefonlar için talimatlar ekledim; Android telefonunuzun markasına ve modeline bağlı olarak bu ekranlar ve menü seçenekleri biraz farklı olabilir, ancak çok fazla değişmemelidir.

  • Piksel için açın Ayarlar ve Seç Uygulamalar > Varsayılan uygulamalar. Samsung Galaxy cihazlarında, Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan uygulamaları seç.
  • Her iki durumda da, bir Ev uygulaması Android’in başlatıcılar için kullandığı ad olan giriş. Girişe dokunun veya şu anda varsayılan olan başlatıcıyı yapılandırmak için dokunabileceğiniz bir dişli simgesi için sağa bakın.

Örneğin, Pixel telefonlarda standart olarak gelen başlatıcı söz konusu olduğunda, bildirim noktalarını (uygulama simgelerindeki rozetler) açıp kapatabilir, Bir Bakışta widget’ını gizleyebilir veya gösterebilir ve hangi uygulamaların başlatılacağı konusunda akıllı öneriler alabilirsiniz. Sonraki. Bu seçenekler, kullandığınız başlatıcıya bağlı olarak değişecektir.

Piksel’de şuraya gidin: Varsayılan uygulamalar > Ev uygulaması.

Varsayılan ana uygulama sayfası, tüm başlatıcılarınızı listeler.

Başlatıcılar arasında geçiş yapmak için simgesine dokunun. Ev uygulaması ve farklı bir seçenek seçin: Yerleşik seçenek dışında herhangi bir şeyin burada görünmesi için en az bir alternatif başlatıcının kurulu olması gerekir. Geçiş yaptığınız anda ana ekranlar, kilit ekranı, uygulama çekmecesi ve menüler yeni bir görünüme sahip olmalıdır.

Standart Pixel Home uygulamasını kullanırken aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçeneğiniz vardır.

Üçüncü taraf başlatıcıların farklı seçenekleri olacaktır.

Daha sonra başlatıcınızı gerektiği gibi özelleştirebilirsiniz. Bazı başlatıcılar diğerlerinden daha fazla seçeneğe sahiptir, ancak bunların çoğu, neyi ne zaman değiştireceğinizi bilmeniz için ekli kapsamlı bir talimat seti ile birlikte gelir. Bir başlatıcının ayarlarına, uygulama çekmecesindeki simgesinden erişebilmelisiniz.

Çok fazla değişiklik yapma veya Android telefon arayüzünüzü bir şekilde bozma konusunda çok fazla endişelenmeyin: Seçtiğiniz başlatıcıdan memnun değilseniz, onu kaldırabilirsiniz ve telefonunuzun yerleşik ev uygulaması yeniden devralır. , tam olarak bıraktığınız gibi.

Denemek için bazı Android rampaları

Dışarıda pek çok Android başlatıcısı var, ancak favorilerimden bazıları burada.

Niagara Launcher minimal bir görünüm ve bazı akıllı yenilikler sunuyor.

Pro aboneliğiyle daha fazla özelleştirme ve pencere öğesi kullanılabilir.

Minimal görünümün hayranıysanız, Niagara Launcher’ı deneyin. Yerleşik bildirim önizlemeleri ve özetleri, medya oynatma kontrolleri ve daha fazlası gibi akıllı yeniliklerle ana ekranınızı favori uygulamalarınızın basit ama şık bir listesine dönüştürür. En önemli uygulamalara odaklanmanıza yardımcı olur ve akıllı telefonunuzdaki dağınıklığın bir kısmını giderir.

Niagara, kişiselleştirme kontrolleri de ekler — yine de yazı tiplerini, simge şekillerini ve arayüzün diğer birçok öğesini değiştirebilirsiniz, ancak bu, bunun yalnızca bir parçasıdır. Yılda 9,99 ABD doları veya ömür boyu 29,99 ABD doları olan Pro aboneliğiyle daha fazla özelleştirme ve pencere öğesi kullanılabilir.

Nova Launcher, çok sayıda özelleştirme seçeneği sunar.

Ana sayfa simgelerinizi çeşitli ilginç şekillerde değiştirebilirsiniz.

En iyi Android başlatıcı listelerinin çoğu Nova Launcher’ı içerecek ve bunun iyi bir nedeni var: Şeffaf bildirim çubuklarından simge stillerine, ısmarlama gezinme hareketlerine ve günün belirli bir saatinde otomatik olarak kendini etkinleştiren karanlık moda kadar özelleştirme seçenekleriyle kesinlikle dolup taşıyor. .

Sık kullanılan uygulamaları uygulama çekmecesinin en üstüne koyma yeteneğini ve simgeler için mevcut kapsamlı ince ayarları seviyorum: renkler, gölgeler, şekiller ve daha fazlası. Pek çok özelleştirmenin kullanımı ücretsizdir, ancak tam sete sahip olmak için başlatıcının Prime sürümünü satın almanız gerekir, bu da sizi 4,99 ABD dolarına geri getirecektir.

AIO Launcher, ana ekranınız için tamamen yeni bir görünüm yaratır.

Uygulama, çeşitli seçenekler sunar.

AIO Launcher, Android ana ekranıyla simge renklerinde ve uygulama ızgara düzeninde ince ayarların ötesinde farklı bir şey yapmaya çalışan başka bir başlatıcıdır. Ana ekranınızı yoğun bir şekilde paketlenmiş bir dizi widget’a dönüştürür, böylece bildirimlerden kullanılabilir depolama alanına kadar her şeyi tek bir ekranda görebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda pencere öğesi vardır ve bunların tümü kolayca değiştirilebilir.

Başlatıcı, uygulamaları kategoriler halinde sıralamanıza ve çeşitli şekillerde görüntülemenize olanak tanır, böylece en sevdiğiniz uygulamalara daha hızlı ulaşabilirsiniz ve ayrıca widget’lardan kişilere kadar her şeyi derinlemesine inceleyebilen gelişmiş bir arama özelliği vardır. AIO’nun sunduğu tüm ayarlara erişmek için, ayda 99 sente veya yılda 9,99 dolara mal olacak premium bir aboneliğe ihtiyacınız var.

Smart Launcher ayrıca uzun bir seçenek listesi sunar.

Smart Launcher’ın “Simge görünümü” sayfası da simgeleriniz için çeşitli şekiller sunar.

Smart Launcher, gösterişli görünen widget’lardan ana ekranınız için yenilikçi düzenlere ve simgelere, yazı tiplerine, duvar kağıtlarına ve daha fazlasına uygulayabileceğiniz çok sayıda ince ayara kadar bir başlatıcıdan isteyebileceğiniz hemen hemen her şeyi sunar. Web’i, uygulamalarınızı ve kişilerinizi kapsayan bir arama aracı gibi akıllı özelliklere de sahiptir.

Başlatıcıya dahil olan widget’lar gerçekten iyi yapılmış ve ana ekranınızı, kilit ekranınızı ve bildirimlerinizi büyük bir kontrolle özelleştirebilirsiniz. Gezinme hareketleri ve uygulamalarınız için çok kullanışlı olabilecek kategoriler desteklenir. Tüm özelliklerin kilidini açmak için ayda 99 sent veya ömür boyu 21,99 dolar ödemeniz gerekiyor.genel-2