Samsung Galaxy Z Flip 5’in Samsung Galaxy Z Fold 5 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her iki akıllı telefon da Temmuz ayında beklenenden daha erken bir Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılabilir. Bildirildiğine göre, Güney Koreli teknoloji devi, bu katlanabilir akıllı telefonlarda kullanılacak menteşelerin seri üretim sürecini başlattı ve bu zaman çizelgesine göre, şirketin cep telefonlarını önceki yerine Temmuz ayına kadar piyasaya sürmeye hazır olmasını sağlayacak. Ağustos zaman çizelgesi bildirildi. Bu arada, yeni bir sızıntı Galaxy Z Flip 5’in öncekinden daha büyük bir dış ekrana sahip olacağını öne sürdü.

Tipster Ice Universe (@UniverseIce) bir içinde paylaştı cıvıldamak yaklaşan Samsung Galaxy Z Flip 5’in oldukça büyük bir dış ekranla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kapaklı katlanabilir telefonun 720×748 piksel çözünürlüğe ve 305 ppi piksel yoğunluğuna sahip 3,4 inçlik bir dış ekrana sahip olması bekleniyor.

Sızıntı ayrıca Galaxy Z Flip 5’in sözde bir tasarım görüntüsünü de paylaştı. Telefon, bir önceki modeli olan Samsung Galaxy Z Flip 4’ün dış ekranı ile karşılaştırmalı olarak görülüyor. Galaxy Z Flip 4, 1.9 inçlik bir dış ekrana sahip. Paylaşılan görselde gösterilen yeni tasarım, ekran panelinin çevrelediği kapaklı kapağın çoğunu gösteriyor, yalnızca panelin sağ yan köşesine yatay olarak yerleştirilmiş ikili arka kamera modüllerinin etrafında kıvrılıyor.

Daha önceki raporlar, Galaxy Z Flip 5’in Qualcomm tarafından Galaxy için özel bir Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile çalıştırılmasının beklendiğini öne sürmüştü. Ayrıca 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleriyle piyasaya sürülmesi bekleniyor ve 8 GB RAM ile donatılabilir. Telefonun ayrıca 25W kablolu hızlı şarjı desteklediği aktarılıyor.

Yaklaşan kapaklı katlanabilir telefonun Android 13 tabanlı One UI 5.1.1’i başlatması bekleniyor. Galaxy Z Flip 5’in bej, gri, açık yeşil ve açık pembe renk seçenekleriyle sunulması bekleniyor. 165mm x 71.8mm x 6.7mm boyutlarında olacağı bildiriliyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8