Hedefiniz: ilerlemeyi net bir şekilde iletin ve yapıcı geri bildirim alın

hepsinden Erken aşamadaki bir kurucunun çözmesi gereken şeylerden biri, en beklenmedik şeylerden biri, yönetim kurulunuzdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızdır. Ancak yönetim kurulunuzu rehberlik ve destek için etkili bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Kullandığınız slaytlar, ortaya çıkardıkları tartışmalardan en iyi şekilde yararlanan verimli ve etkili yönetim kurulu toplantıları yürütmenize yardımcı olabilir.

En uygun yönetim kurulu toplantısı temposu, süreci ve hijyeni hakkında çok şey yazıldı, ancak bütünlük adına, erken aşamalarda genellikle daha kısa (~1,5 saat), daha sık toplantılar (~6 hafta) anlamlıdır.

Her kurulun kendi tercihi olacak ve nihayetinde kadansın herkes için çalışması gerekiyor. Katılımcılara materyali incelemeleri ve sorularını formüle etmeleri için zaman tanımak için materyallerinizi 24-48 saat önceden göndermek isteyeceksiniz. Ayrıca, kendi uzmanlık alanlarını tartışmak için “Başkan…” fonksiyonel liderlerinizi dahil etmeniz önemlidir.

O zaman malzemeye dalın! Bir CEO olarak hedefiniz, işin ilerleyişini net bir şekilde iletmek ve yapıcı geri bildirimler elde etmektir. Bu nedenle, her ikisi de önemli olsa da, tahta destenizi bir araya getirirken destenizdeki bilgiler görsel tasarımdan daha önemlidir.

Bu makaledeki slaytların eksiksiz bir pano destesi olması amaçlanmamıştır. Bunlar, kurullarını bilgilendirmek ve yapıcı tartışmaları yönlendirmek konusunda harika bir iş çıkaran tohum ve Seri A aşamasındaki şirketlerden gerçek, erken aşama kurul slaytlarının örnekleridir. [Disclosure: Costanoa Ventures has invested in Highnote and Highline.]

İş ilerlemesini gösterme: Kauçuğun yolla buluştuğu yer

Board destesi: Başarılar ve Temel Öncelikler

Görsel Kaynakları: Costanoa Ventures

Bu güçlü bir açık: önemli başarıları kısaca özetliyor ve bir sonraki yönetim kurulu güncellemesine kadar şirketin temel öncelikleri için zemin hazırlıyor. Ayrıca, CEO’nun yönetim kurulu ile kilit tartışma noktalarını etkili bir şekilde çerçeveler. İdeal olarak panonuz slaytları önceden okumuş olsa da çoğu zaman okumazlar.

Bu slayt, yararlı tartışmalar için bir çerçeve oluşturarak herkesin seviye belirlemesine yardımcı olur. Unutmayın, yönetim kurulu toplantısının anlamı budur: tartışma, sunum veya okuma değil.

Geliştirici Deneyimi Metrikleri

Görsel Kaynakları: Costanoa Ventures

İşte başka bir harika slayt: “iş metriklerine genel bakış”, yönetim kurulunun şirketi ölçmesi gereken temel metriklerin anlık görüntüsüdür. Her şirketin kendi temel ölçümleri olacaktır, ancak ilerlemenin nasıl ölçüleceğine ilişkin bağlamı belirleyen bir özet ile başlamak iyidir.

Yönetim kurulu üyeleriniz genellikle birçok şirketle çalışır ve şirketinizin ilerlemesini ölçmenin en iyi yollarını her zaman bilmezler. Bu, belirli temel ölçümlerinizi en iyi nasıl anlayacağınızı çerçevelendirdiğiniz yerdir.

Erken aşamadaki şirketler için gelir genellikle gecikmeli bir göstergedir, bu nedenle en önemli ölçütünüz değildir. Örneğin, temel ölçütlerinizin neler olduğunu belirleyerek ve bunları kırmızı veya yeşil noktalarla işaretleyerek, panonuz neyin yolunda olup olmadığını, her zaman bilmesi gerekenleri hızlı bir şekilde görebilir. Senin aksine onlar senin planına göre yaşayıp ölmezler, bu yüzden onlara burada hatırlatman gerekecek.

Boru hattına genel bakış

Görsel Kaynakları: Costanoa Venturesgenel-24