dan bir tweet Google Hindistan (aracılığıyla AndroidPolis), 10 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir Pixel cihazının geleceğini doğruladı. Bu cihazın orta sınıf Pixel 7a olduğu neredeyse kesin. Tweet, “Bağırmadan heyecan nasıl gösterilir? Arkadaş istemek. 11 Mayıs’ta @Flipkart’a geliyor.” Ayrıca tweet’in bir parçası, arka kamera çubuğunun odak dışı bir görüntüsünü gösteren ve “Google tarafından tasarlanan en son telefon 11.05.23’ü piyasaya sürüyor (11 Mayıs 2023).
Pixel 7a’nın Google’ın 10 Mayıs’taki yıllık geliştirici konferansında tanıtılacağı bildiriliyor. Kaliforniya ile Hindistan merkezi arasındaki 12 buçuk saatlik zaman farkı nedeniyle, Pixel 7a’nın 10 Mayıs’ta Amerika’da beklenen lansmanı 11 Mayıs’ta Hindistan’da yapılacaktı.
Bugün erken saatlerde Google pazarlama malzemeleri Pixel 7a ve Pixel 6a arasındaki bir karşılaştırmayı gösteren sızdırılmış. Sızıntıya göre Pixel 7a, 90 Hz’e kadar yenileme hızına sahip 6,1 inç FHD+ (1080p) çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. Geçen yılın modeli, 60 Hz’lik eski okul yenileme hızına sahipti. Pixel 7 hattında bulunan aynı SoC olan Google Tensor 2, kaputun altında olacak. Arka kamera çubuğunda 64MP geniş lens, 13MP ultra geniş lens ve öne bakan 13MP lens bulunacak. Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma, 8 kata kadar yakınlaştırma sağlar.

Pixel 7a’ya kablosuz şarj desteği ekleniyor ve cihaz, hızlı kablolu şarj ile Google’ın “24 saatlik pil ömrü” dediği şeye (4400 mAh pil olduğu söyleniyor) sahip olacak. Google Hindistan’a göre aynı gün piyasaya sürülebilecek olan telefonun ABD’de 128 GB depolama ve 8 GB RAM ile 499 $ olarak fiyatlandırılacağı söyleniyor. Telefonu satın alanlara daha güvenli gezinme için ücretsiz bir VPN sunulması bekleniyor. Bu, şu anda Google One abonelerine ve Pixel 7 serisi sahiplerine ücretsiz olarak sunulan bir özelliktir.

Renk seçenekleri Arctic Blue, Carbon ve Cotton tatları olacak. Bu nedenle, Pixel 7a’yı satın almak istiyorsanız hazır olun. Bunu yapmak için ilk fırsatınıza yalnızca sekiz gün içinde sahip olabilirsiniz. İlk etapta telefonun yalnızca Google Store’dan satışa sunulmasının mümkün olduğunu unutmayın. Daha önceki bir söylenti, operatörlerin ve diğer perakendecilerin telefonu 30 Mayıs’a kadar raflarında bulundurmayacağını söylüyordu.

telefon-1