Geleceğin pek çok tonu, distopyadan kıyamet sonrasına kadar uzanıyor, ancak kesin olarak bildiğimiz bir şey, talepkar kitleler için fütüristik sporlarda bir eksiklik olmayacağıdır. Omega Strikers, Odyssey Interactive’in yaklaşımıdır, vahşeti gözden kaçırmaz, ancak anime karakterleri ve hareketleri sayesinde oyunu Speedball 2 gibi diğer oyunlardan daha arkadaşça hale getirir – ayak kavgacılarının Oliver ve Benji’si, özel yetenekler ve çatışmaların olduğu bir şölen. çekirdek, eski güzel bir çekişme lehine genellikle göz ardı edilir. Aynı zamanda oynaması ücretsiz, bu yüzden denemenizi engelleyen hiçbir şey yok.

Çekirdeğe Anime

Geliştirici Odyssey Interactive, Riot Games’in eski çalışanlarından oluşuyor ve bu da onların çeşitli ve çekici bir kadro oluşturma yeteneklerini anlatıyor. Bu oyundaki sporculara Strikers adı verilir ve evren farklılıklarını göz ardı edersek League of Legends’a mükemmel bir şekilde uyan bir sanat tarzıyla seçim son derece akılda kalıcıdır. Çok renklidir, çoğu Striker kişilik taşır ve dişlerinizi geçireceğiniz kapsamlı bir kişisel irfana sahiptir, ancak nihayetinde seçiminiz onların yeteneklerine ve oyun tarzınıza daha uygun gördüğünüz kişilere bağlı olacaktır.

Toplam 15 Striker ile bu eklektik grup, utangaç bir cadı, haydut bir sanal asistan, sevimli bir yeşil uzaylı, ayı benzeri devasa bir yaratık ve daha fazlasını içerir ve kılıçlardan tüfeğe, roketlere, zincirlere kadar çok çeşitli silahlar sunar. veya sihirli büyüler. Temel kitler oldukça benzersiz olabilir ve her birini özüne kadar öğrenmek biraz zaman alabilecek bir zorluktur, ancak kesinlikle tatmin edicidir.

Başlangıçta yalnızca birkaç Striker bulunur, ancak oynadıkça kazandığınız oyun içi para birimiyle mağazadan daha fazlasını satın alabilirsiniz. Neyse ki Omega Strikers, oynaması ücretsiz oyunların olabildiğince adil olması, onları cüzdanınıza ulaşmadan almanıza ve oyuncuları çileden çıkarabilecek herhangi bir potansiyel ödeme duvarından kaçınmanıza olanak tanır. Öte yandan, görünümler, ifadeler ve efektler gibi kozmetikler, tamamen isteğe bağlı olan ancak geleneksel savaş biletinin yanı sıra gelişimi desteklemenin beklenen yolu olan iki başka para birimi türü daha ister.

Özünde 3’e 3 ayak dövüşü olan Omega Strikers, fütüristik ve hayattan daha büyük bir hokey diski olan çekirdeği mümkün olan her şekilde rakibin kalesine vurmakla ilgili bir oyundur. Normal vuruş onu arenada yere serer, ancak her Striker’ın çekirdeği hareket ettirmek, rakiplere saldırmak veya takım arkadaşlarına memnuniyetle karşılanan güçlendirmeler sağlamak için kullanılabilecek birkaç benzersiz yeteneği vardır. Görünürde hakem yok, bu nedenle rakiplerinizi birkaç değerli saniyeliğine maçtan uzak tutmak için arenanın dışına itmek dahil her türlü stratejiye açığız.

Görünen basitliğe rağmen, Omega Strikers’ın iş başında epeyce mekaniği var. Karakter kitlerinin kendisi bazı ilginç hesaplaşmalara yol açabilir, ancak gol engelleri, sendeleyen düşmanlar, geri itme direnci ve gol arkı güçlendirmeleri gibi diğer şeyler devreye giren faktörlere sadece birkaç örnektir.

Tipik bir maç birkaç dakika sürer ve hoş karşılandıklarını aşmayan kısa fikstürleri garanti eder. Bir süre kimse gol atmazsa fazla mesai olur, bu mümkün bir şey çünkü herkes yeteneklerini birbirlerinin anime yüzlerinde denemek konusunda biraz fazla heyecanlanıyor. Ya da takım arkadaşınızın veya rakibinizin yaptığını gördüğünüz hareketlerin aynısını gerçekleştirmeyi umarak kilidini açmak için sabırsızlandığınız bir Forvet oyuncusuna çok dikkat etmek isteyebilirsiniz.

kavga hokeyi

Omega Forvet İncelemesi

Karakterinizin hareketi yavaş olduğu için ilk izlenim kusursuz olmayabilir. İşin özüne inmek biraz pratik gerektiriyor ama birkaç dakika içinde oyunun hızına alışacak ve sunduğu her şeyi keşfetmeye başlayacaksınız. Şutları hedeflemek beklendiği kadar sezgisel değildir, bu nedenle çok sayıda ribaund ve kazara gol olmasını beklemelisiniz.

Klişe olabilir ama “öğrenmesi kolay, ustalaşması zor” mottosu buraya çok iyi uyuyor. Oyunu ara sıra sadece eğlence için oynayabilirsiniz, ancak özellikle Omega Strikers’ın takım çalışmasına son derece açık olduğu düşünüldüğünde, oyunun her değişkenini derinlemesine araştıracak ölümcül oyuncular için vazgeçilmez bir spor haline geldiğini görmek kolaydır. ve sadece oyuncuların olmasını istediği kadar kaotik. Çeşitli arena tehlikeleri maçları renklendirir ve arkadaşlarınızla birlikte gitmeniz veya benzer seviyedeki oyuncularla eşleşmenizi ummanız gerekir.

Omega Strikers, Speedball 2 veya Brutal Sports Football gibi klasiklere aşina olan herkesin size söyleyeceği gibi, tekerleği yeniden icat etmeyen eğlenceli bir hava hokeyi ve kavgacı karışımıdır. Ancak, oyuncu tabanı sağlıklı kaldığı sürece size saatlerce eğlence sağlayacak, fütüristik sporların başarılı ve ilgi çekici bir versiyonudur. Oynaması ücretsiz ve katı ödeme duvarlarının yükü olmadan, hiçbir şey sizi arenaya girmenizi ve arenadaki yeni çocuk olan sevimli ahmak Dubu’yu göstermenizi engellemiyor.

Puan: 8/10

Artıları

  • Gündelik eğlence ama aynı zamanda rekabetçi
  • Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor
  • Renkli ve çeşitli liste

Eksileri

  • İlk başta biraz yavaş görünüyor
  • Maçlar genellikle kaotik olabilir

Omega Strikers inceleme kodu, yayıncı tarafından sağlanmıştır. MP1st’in inceleme ve puanlama politikasını buradan okuyabilirsiniz.oyun-6