Google Pixel 7a akıllı telefonunun resmi prömiyerinin 10 Mayıs’ta Google I/O 2023 etkinliğinde yapılması bekleniyor ancak cihaz şimdiden Geekbench’te test edildi. Sonuç, Pixel 7a’nın orta sınıf bir model olduğunu gösteriyor.


Birçok orta sınıf akıllı telefondan daha yavaş olan bir amiral gemisi.  Google Pixel 7a Geekbench'te test edildi

Resmi olarak bu doğrudur, çünkü Pixel 7a, Pixel 7’nin bir adım altındadır. Ancak gerçekte, Pixel 7a’nın tek çipli bir Google Tensor G2 sistemi vardır – üst düzey Pixel 7 ile tamamen aynı. amiral gemisi olmayan performansa sahip bir amiral gemisi: sadece Tensor G2 artık yetenekli değil.

Birçok orta sınıf akıllı telefondan daha yavaş olan bir amiral gemisi.  Google Pixel 7a Geekbench'te test edildi

Test edilen Pixel 7a, 8 GB RAM ve Android 13’e sahipti. Akıllı telefon elbette Android 14’ü alacak, ancak daha sonra, Pixel serisinin halihazırda piyasaya sürülen modelleri için yalnızca ilk beta sürümü biçiminde mevcutken.

İlk verilere göre Pixel 7a, 6.1 inç OLED düz ekran ve 64 ve 12 megapiksel çözünürlüklü sensörlere sahip bir kamera alacak. Ana sensöre sahip modül, optik stabilizasyon sistemine sahip olacaktır. Bu arada, şimdi Pixel 7a’nın yeni görüntüleri Web’de göründü – akıllı telefon turuncu renkte göründü (yukarıdaki resimlerde). Bu seçenek büyük olasılıkla tüm ülkelerde mevcut olmayacaktır.genel-22