Google Pixel Fold’un pazarlama görüntüleri, Hall of Fame sızıntısından sızdırıldı Evan Blass. Google tarafından hazırlanmış gibi görünen 4K çözünürlüklü görsellerdir. Resimler, telefonun her iki tarafı arasında küçük bir boşluk gösteriyor. Bu görüntülerin kalitesi kesinlikle daha önce gördüğümüz her şeyden daha iyi. Harici AMOLED ekranın 5,8 inç ağırlığında olduğu ve FHD+ çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı içerdiği bildiriliyor.
Dahili AMOLED ekranın 2092 x 1080 çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı ile 7.6 inç boyutunda olması bekleniyor. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya güç veren aynı yonga seti olan Google Tensor 2 SoC, 12 GB RAM ve 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleriyle kaputun altında olmalıdır.

Arka çubuktaki kamera dizisinin 48MP birincil kamera, 10.8MP ultra geniş açılı kamera ve 10.8MP telefoto kamera sisteminden oluşacağı söyleniyor. Geniş ekranın çerçevesindeki iç kamera, 8 MP görüntü sensörüne sahip olacak. Ayrıca 8 MP sensörle çalışan öne bakan bir delik delme kamerası da vardır. Android 13 önceden yüklenmiş olacak ve Pixel Fold, Google’ın “24 saatin ötesinde” güç sağlayacağını söylediği 4500 mAh kapasiteli bir pille çalışacak.

Google’ın ayrıca, kullanıcının beyaz listeye aldığı uygulamalar dışında telefondaki tüm uygulamaları kapatan bir Aşırı Pil Tasarrufu ayarı sunması bekleniyor. Bu ayar, telefonun işlevselliği çok sınırlı olmasına rağmen 72 saate kadar pil ömrü sağlayacaktır.

Pixel Fold’un 10 Mayıs’ta Google I/O sırasında tanıtılması ve 27 Haziran’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Front Page Technology (FPT) tarafından ortaya çıkarılan önceki bir sızıntıya göre Google, Pixel Fold alıcılarına ücretsiz bir Pixel Watch verecek. Pixel Fold’un 256GB versiyonu (tebeşir ve obsidyen) 1.799$, 512GB varyantı (yalnızca obsidyen) 1.919$ olarak fiyatlandırılacak.

Pixel Fold’un resmiyet kazanmasına iki haftadan az bir süre kala, bu telefonla ilgili daha fazla sızıntı görebiliriz. En son haberleri kontrol etmek için sık sık uğramaktan çekinmeyin ve kapıyı çalmanız bile gerekmez.

telefon-1