New York Büyükşehir Ulaşım Otoritesi, platformun güvenilirliğiyle ilgili şüpheleri gerekçe göstererek artık Twitter’da hizmet uyarıları ve bilgileri yayınlamayacağını söyledi. Binicileri şuraya yönlendiriyor: web sitesiuygulamalar ve e-posta veya mobil uyarılar yerine.

MTA hesabı, “Sizi Burada tanımayı sevdik, ancak sizinle her gün iletişim kurup kuramayacağımızı bilmemeyi sevmiyoruz” bir ileti dizisinde tweet attı perşembe akşamı “MTA için Twitter, sürücülerin beklediği tutarlı güncellemeleri sağlamak için artık güvenilir değil. Bu nedenle, bugün itibarıyla hizmet uyarıları ve bilgileri için ona veda ediyoruz.”

MTA kabul etti bu “büyük bir değişiklikti” ve ayrı bir MTA hizmet hesabı, bir sonraki tweet’te mantığa atıfta bulundu. “Hizmet uyarılarını yayınlama erişimimiz geçen hafta ve bu hafta da askıya alındı” hesap açıklandıinsanları operatörlerle iletişime geçmeye yönlendirerek Naber Ve iMesaj yerine.

Bu aydan daha erkenMTA, Twitter’ın uygulama programlama arayüzünde veya API’sinde yapılan değişiklikler nedeniyle otomatik hizmet uyarılarının kesintiye uğradığı çok sayıda hesaptan biriydi. San Francisco’daki Bay Area Rapid Transit ve bir dizi afet uyarı hesabıyla birlikte, Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın API erişimi için ücret alma çabasının bir parçası olarak hizmet güncellemelerini yayınlaması geçici olarak engellendi. Ayrı olarak, MTA bunu bir sorun olarak göstermese de, kullanıcılar Musk’ın kafa karıştırıcı ücretli doğrulama sunumunu ayrıştırmaya çalıştıkça Twitter daha çalkantılı hale geldi – bu da hangi hesapların güvenilir olduğuna karar vermeyi zorlaştırdı.

Bu, biniciler için talihsiz bir durum. Hizmet uyarıları, Twitter’ın – yakın zamana kadar – sağladığı en tutarlı yardımcı hizmetlerden biridir ve MTA’nın diğer seçenekleri boşluğu doldurabilse de, bu hem ajans hem de mikroblog platformu için bir kayıptır. Yayın tarihi itibariyle MTA, Bluesky’de Dril ve Alexandria Ocasio-Cortez’e katılmadı.

genel-2