Masamda yazarak yaklaşık sekiz saat harcıyorum. Ve bu saatlerin çoğu, Rega P8 döner tablamdan gelen seslerle süsleniyor. Audioengine A5+ yıllardır favori hoparlörlerimdi. Ne yazık ki, bu konuşmacılar başarısızlık belirtileri göstermeye başladı. Ve şirket artık onları yapmıyor. Bu yüzden yedekleri aramaya başlamak zorunda kaldım.

Belirli gereksinimlerim olduğunu bilerek yaklaşık bir haftayı masaüstü hoparlör incelemelerini okuyarak geçirdim:

  • Bir preamplifikatör kullandığım için aktif olmaları gerekiyordu (yani güçlüler).
  • Subwoofer için bir çıkışa sahip olmaları gerekiyordu.
  • Kompakt olmaları gerekiyordu.
  • Sesleri çok iyi çıkmış olmalı.

Araştırmamda ne kadar ilerlersem, parçalar o kadar Kanto YU6 hoparlörlerine götürdü. Okuduğum her makale, bu kadar küçük bir ses sisteminin ses netliği ve muazzam güç çıkışı hakkında övgüler yağdırıyordu.

Kanto YU6 Hoparlör Özellikleri

Tam özelliklere ihtiyaç duyanlar için, işte buradalar:

  • Konuşmacılar: 1” silk dome tweeter’lar ve 5.25” Kevlar sürücüler.
  • Ses: 200 W tepe gücü (toplam 100 W RMS) ve 50 Hz – 20 kHz frekans yanıtına sahip D Sınıfı amplifikatör
  • Girişler: 3,5 mm mini jak AUX, fono anahtarlı RCA, 1x optik (TOSLINK), Qualcomm® aptX ile Bluetooth 4.0
  • Çıkışlar: Subwoofer ve 5V 1A USB şarjı
  • Ağırlık : 5.2kg

Kanto YU6 hoparlörler, uzaktan kumanda (pillerle birlikte), güç kablosu, hoparlör kablosu, 3,5 mm aux kablosu, lastik ayaklar ve kullanım kılavuzu ile birlikte gelir.

Hoparlörler kurulduktan sonra ilk test için hazırdım.

İlk izlenim her zaman önemlidir

hep kullandım Rush’tan “Hareketli Resimler”, bir test albümü olarak. Sadece albüm mükemmel bir şekilde yönetilmekle kalmıyor, aynı zamanda Tom Sawyer harika bir ilk izlenim bırakıyor.

Kantolar hayal kırıklığına uğratmadı. SVS SB-1000 Pro subwoofer’ımla birleştiğinde, bu hoparlörler Audioengine’ı anında unutturdu. Netlik (yüksek seviyelerde bile) inanılmazdı. Ve uzaktan kumandanın yardımıyla, gerektiği kadar biraz daha bas veya tiz ekleyebilirim (Audioengines’in yapamadığı).


Kanto YU6'nın arka yüzü

Bir pikap için girişler ve bilgisayarınızdan bir hat girişi ile bir subwoofer için çıkışlar vardır. Jack Wallen/ZDNET

Bir masaüstü hoparlör setinin kaliteli bir ayaklı hoparlör setinin sunduğu sonik ambiyansa asla uymayacağını tamamen anlıyorum. Ancak alan dar olduğunda ve odanız gerçekten ayakta duran hoparlörlere uygun olmadığında, bu tür bir hoparlör gidilecek yoldur. Bu sizin durumunuzsa, bu konuşmacılar sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Açıkçası, hayal kırıklığına uğramayı bekliyordum. Çünkü aslında Audioengine A5+ hoparlörler sadece muhteşem olmakla kalmayıp aynı zamanda sesleri de zengin ve çok detaylıydı. Bununla birlikte, Kanto hoparlör çifti çok daha üstün ve satın aldığımdan bir saniye bile pişman olmadım.

Tüm gün evden masanızda çalışıyorsanız ve yeni hoparlörlere ihtiyacınız varsa, kendinize bir iyilik yapın ve bu küçük hoparlörleri satın alın. Aylarca rock, klasik, pop ve diğer müzik türlerini dinleyerek geçirdim ve bunların her gitar, vokal, keman, piyano, davul, bas ve/veya koroda olağanüstü olduğunu gördüm.


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15