Apple, iOS ve iPadOS arasındaki bazı farklılıkları korumaya devam ediyor, ancak bu varyasyonların, bu yılın sonlarında iPadOS 17 resmi olarak desteklenen modeller için piyasaya sürüldüğünde bir azalma gördüğü söyleniyor. Bir bilgi kaynağına göre, yazılım güncellemesinin diğer değişikliklerle birlikte kullanıcılar için iPhone benzeri bir Kilit Ekranı özelleştirme seçeneği getireceği söyleniyor, bu yüzden bunları daha ayrıntılı olarak tartışalım.

iPadOS 17 ile kullanıcılar, Kilit Ekranı widget’larını düzenleyebilecek, yeni duvar kağıdı türleri ekleyebilecek ve daha fazlasını yapabilecek

iOS 16 ile uyumlu iPhone’lara Kilit Ekranı seçenekleri sunuldu, ancak ne yazık ki iPad sahipleri denklemin dışında bırakıldı. @analyst941’e göre, bu iOS 16 Kilit Ekranı özelleştirme seçenekleri iPadOS 17’ye eklenecek ve kullanıcıların iPad’lerinde kullanılmayan alanı doldurmalarına olanak tanıyacak ki bu çok ihtiyaç duyulan bir hareket. Apple’ın bu değişikliği daha önce düşünmemiş olması ise bizleri şaşırtıyor.

Bunlara ek olarak, MacSöylentiler Kilit Ekranı widget’larının yanı sıra, iOS 16’da bulunan ve iPadOS 16’ya gelmeyen başka bir özellik olan saat stilini kişiselleştirebileceğinizi bildiriyor. Fotoğraf Karıştırma, Emojiler ve Hava Durumu gibi yeni duvar kağıdı türleri de bekleniyor duvar kağıdı derinlik efektiyle birlikte iPadOS 17’ye eklenmek için.

Diğer değişiklikler arasında bir duvar kağıdı galerisi, fotoğraf tonları ve stilleri ve Odak Modlarına bağlı Kilit Ekranları yer alır. Unutmayın, bunlar yalnızca ihbarcı tarafından bahsedilen ve Apple’ın 5 Haziran’da başlayacağı söylenen WWDC 2023 açılış konuşmasından önce izleyicilerine daha fazla bilgi sağlayabileceğini öne süren iPadOS 17’ye gelen değişiklikler.

İPadOS 17’nin yanı sıra, iOS 17’ye çok fazla odaklanılacak ve en büyük değişikliklerden biri, kullanıcıların yandan yükleme yoluyla uygulama yükleme yeteneği olacak. Ne yazık ki, bu değişiklik ABD’li müşteriler için değil, AB kapsamındaki ülkelerde ikamet edenler için geçerli olacak gibi görünüyor. Bunun dışında, iOS 17’nin Dinamik Ada’da iyileştirmeler, Kontrol Merkezi, Arama ve daha fazlasında değişiklikler getireceği de söyleniyor. Her zaman olduğu gibi, her iki yazılım güncellemesi için sürekli olarak zamanında güncellemeler sağlayacağız, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

Haber kaynağı: 941

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17