Pembroke VCT, Octopus Ventures ve Praetura Ventures gibi risk sermayesi şirketleri, Trainline’ı devralan bir tren bileti platformu olan Seatfrog’a 6 milyon £ yatırım yaptı.

Londra merkezli işletme, kullanıcıların tren bileti rezervasyonu yapmasına, tren değiştirmesine ve birinci sınıfa yükseltme için teklif vermesine olanak tanıyor.

Seatfrog kurucu ortağı, “Misyonumuz, demiryolu için tercih edilen platform olmak, insanların tekrar trene binmeyi sevmelerine yardımcı olmak ve operatörlerin daha mutlu, daha az stresli yolcularla dolu daha karlı ağlar yürütmesine olanak tanımaktır – bunun zamanı çoktan geçti,” dedi. ve CEO Iain Griffin.

CEO Iain Griffin ve CTO Dirk Stewart, şirkete göre her yıl boş bırakılan yaklaşık 570 milyon boş birinci sınıf koltuğu doldurmak için Seatfrog’u kurdu.

Seatfrog, Avanti, CrossCountry ve EMR gibi tren operatörleriyle ortaktır.

If, Temmuz 2018’de Octopus Ventures liderliğindeki 4,5 milyon sterlinlik A Serisi’ni takip ediyor.

Praetura Ventures’ın yönetici ortağı David Foreman şunları söyledi: “Ekibimizin çoğu, biz onlarla bu yatırım hakkında konuşmadan çok önce Seatfrog’u kullandı.”

“Biz de hayranlar olarak, binlerce sektör lideri incelemenin de gösterdiği gibi, Seatfrog teklifinin kullanıcıları tarafından açıkça sevildiğini görebiliyoruz.”

2018’de kurulan Seatfrog, müşterilerin tren seyahatlerinde 43 milyon sterlin tasarruf ettiğini söylüyor.

Yakın zamanda Praetura Ventures tarafından desteklenen bir başka seyahat firması da AI havaalanı yönetim platformu AeroCloud’dur.genel-11